EU version

Vandalové v Brně poškodili historickou elektrickou jednotku, hlásí ČD

Vandalové v Brně poškodili historickou elektrickou jednotku, hlásí ČD
foto: České dráhy/Vandalové v Brně poškodili historickou elektrickou jednotku, hlásí ČD
17 / 06 / 2023

V Brně a jeho okolí jsou graffiti podobně velký problém jako v Praze a ve Středočeském kraji. Svědčí o tom i vandalský útok, který se odehrál na historickou elektrickou jednotku řady 560. Ta bude tuto neděli 18.6. od 10:00 do 14:00 hod. vystavena na 6. nástupišti brněnského hlavního nádraží v rámci Dnů dopravní nostalgie.

Část graffiti byla vyčištěna, další část zůstane posprejovaná, aby i návštěvníci nostalgické akce věděli, jak velkým problémem výtvory vandalů jsou a že se jejich řádění nevyhnou jak moderní, tak i historické vlaky. Na jednotce je také patrné, jak odstraňování graffiti znatelně poškozuje původní lak vlaku.

Vandalové v Brně poškodili historickou elektrickou jednotku, hlásí ČD/České dráhy

„Výtvory sprejerů nás každoročně stojí miliony korun. Rok co rok navíc zaznamenáváme vyšší aktivitu vandalů. Jen v tomto roce jsme investovali do čištění interiérů a exteriérů zhruba 10 milionů korun. V Brně a okolí tak připravujeme podobná opatření, která zavádíme a budeme zavádět v Praze a středních Čechách. Například ve spolupráci s Policií ČR a bezpečnostními agenturami budeme aktivněji střežit místa, kde k útokům nejčastěji dochází. Plánujeme zde i nasazení hlídky se psem, která se osvědčila v hlavnímměstě,“ popisuje Jiří Ješeta, člen představenstva a náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu. České dráhy se budou snažit lépe ochránit odstavené vlaky i díky plánovaným investicím do technického zabezpečení perimetrů odstavných míst.

Vandalové v Brně poškodili historickou elektrickou jednotku, hlásí ČD/České dráhy

 Zdroj: Tisková zpráva České dráhy

Tagy