Opuštěná nádraží, nebezpečně nízká nástupiště a vlaky, které musely kvůli havarijnímu stavu kolejí neustále brzdit. Regionální trať mezi Fiľakovem a Holišou byla po celá desetiletí skanzenem zapomnění a symbolem úpadku jihu Slovenska. Tomu je ale konečně konec.