EU version

Na cestě k expanzi: Budimex se s odborností a inovacemi pouští do českých železničních projektů

Na cestě k expanzi: Budimex se s odborností a inovacemi pouští do českých železničních projektů
foto: RAILTARGET /BUDIMEX
15 / 12 / 2023

Není to tak dávno, co se největší polská stavební společnost Budimex dostala v České republice na titulní stránky novin, když předložila nejnižší nabídku na výstavbu dalších úseků dálnic D35 a D11. Nyní se Budimex zaměřil na české železniční stavebnictví a pohybuje se na trhu, který se vyznačuje nízkou ochotou monopolních dodavatelů.

Rozhodnutí zaměřit se na český trh vychází z přirozené strategie expanze zaměřené na okolní trhy, jako je Česká republika, Slovensko a Německo. Společnost Budimex, která má v Polsku pověst dodavatele železničních zakázek včas a za konkurenceschopné ceny, přináší do svých nových podniků značné odborné znalosti, včetně komplexních projektů, jako je železniční stanice Warszawa Zachodnia.

Vstup do českého železničního sektoru však představuje jedinečnou výzvu, zejména při vytváření místních partnerství kvůli téměř monopolnímu postavení některých českých dodavatelů. Budimex je sice otevřený spolupráci s místními dodavateli a podpoře mezinárodních týmů, ale zaznamenává obecnou neochotu českých společností ke spolupráci. Tato váhavost by mohla ovlivnit účast Budimexu na významných projektech, jako je modernizace hlavních pražských nádraží a trati Praha-Brno přes Vysočinu. Budimex, jehož tým se v Praze rozrůstá, aktivně hledá další zaměstnance, aby posílil své aktivity, jakmile získá první českou zakázku.

Tagy