EU version

PKP Intercity rozšiřuje vozový park o vylepšené vozy COMBO: Skok v pohodlí a dostupnosti pro cestující

PKP Intercity rozšiřuje vozový park o vylepšené vozy COMBO: Skok v pohodlí a dostupnosti pro cestující
foto: PKP Intercity / Public domain/COMBO wagon
10 / 01 / 2024

Společnost PKP Intercity podniká významné kroky ke zlepšení komfortu cestujících rozšířením svého vozového parku o modernizované vozy COMBO. V nedávné době společnost investovala 335 milionů PLN čistého do modernizace dalších 45 vozů.

Tohoto úkolu se ujme společnost PKP Intercity Remtrak, člen téže kapitálové skupiny, a proces modernizace bude probíhat v jejích prostorách v Opolí v průběhu následujících 24 měsíců. Tato iniciativa navazuje na nedávné výběrové řízení na modernizaci 50 vozů na standard COMBO, které bylo zadáno poznaňskému výrobci H. Cegielski - Fabryka Pojazdów Szynowych. Po dokončení obou zakázek bude vozový park společnosti PKP Intercity disponovat celkem 155 nejmodernějšími vozy COMBO.

Významným aspektem těchto modernizovaných vozů je jejich lepší přístupnost, která je výhodná zejména pro cestující se zdravotním postižením. Každý vůz COMBO bude vybaven specializovaným oddílem se dvěma místy pro vozíčkáře a dalšími místy k sezení pro pečovatele. Tyto oddíly budou vybaveny přístupným zařízením, jako jsou tříbodové bezpečnostní pásy pro invalidní vozíky, individuální ovládací panely pro osvětlení a klimatizaci a překlady všech piktogramů do Braillova písma. Součástí návrhu jsou také rampy pro snadný nástup a automatické dveře do oddělení, které zajistí bezproblémový zážitek pro všechny cestující. Vozy byly oceněny za svou inkluzivitu certifikátem Doprava bez bariér od nadace Integracja, který vyzdvihuje jejich vhodnost pro seniory, osoby se zdravotním postižením a rodiče s dětmi.

Vozy COMBO společnosti PKP Intercity jsou kromě dostupnosti přizpůsobeny svým službám tak, aby zlepšily celkový zážitek z cestování. Zaměřují se na rodiny, přičemž oddíly speciálně navržené pro pečovatele a děti jsou vybaveny grafikou s motivy zvířat a sedadly, která lze přeměnit v pohodlnou plochu. K pohodlí přispívá i vybavení vhodné pro rodiny, jako jsou přebalovací pulty na toaletách a elektrické a USB zásuvky. Pro všechny cestující budou ve vozech k dispozici oddíly bez oddělení s individuálním a skupinovým sezením, přístup k internetu, klimatizace, prostory pro přepravu jízdních kol a moderní informační systém pro cestující. Tato vylepšení spolu se schopností jezdit rychlostí až 160 km/h staví společnost PKP Intercity na přední místo v nabídce pohodlného, inkluzivního a efektivního cestování po železnici v Polsku.

Zdroj: PKP Intercity

Tagy