EU version

Volby do Poslanecké sněmovny: Důsledky pro železnici? Více jak polovina členů Výboru pro dopravu neobhájila mandát

Volby do Poslanecké sněmovny: Důsledky pro železnici? Více jak polovina členů Výboru pro dopravu neobhájila mandát
foto: Roman Vondrouš/ČTK/Jednání Poslanecké sněmovny
11 / 10 / 2021

Ve volbách do poslanecké sněmovny zvítězila koalice Spolu s výsledkem 27,79 %. V závěsu za ní hnutí ANO s 27,12 %. Na třetím místě se s výsledkem 15,62 % umístila koalice Pirátů a Starostů a poslední místo obsadilo hnutí SPD s 9,56 %. Magazín Rail Target přináší přehled členů Výboru pro dopravu, kteří obhájili svůj mandát a členů, kteří se s místem ve Výboru budou muset rozloučit.

Za koalici Spolu obhájili poslanecké mandáty členové Výboru pro dopravu Jan Bauer (ODS), Stanislav Bláha (ODS) a Marian Jurečka (KDU-ČSL). Se stávající funkcí se naopak musí rozloučit Jiří Mihola (KDU-ČSL), Jaroslav Vymazal (ODS) a Jan Zahradník (ODS).

Z poslanců hnutí ANO, kteří byli členy Výboru pro dopravu uspěli s obhajobou poslaneckého mandátu Milan Feranec, Martin Kolovratník, Jan Kubík, Marek Novák, David Pražák a Zuzana Ožanová. Mandát za hnutí ANO neobhájili Adam Kalous, Přemysl Mališ, Milan Pour a Radek Zlesák.

Hlavními favority v koalici Pirátů a Starostů se kroužkováním stali Starostové. Svůj post tak obhájila dosavadní členka výboru Věra Kovářová. Piráti obhájili pouze čtyři posty a svoji funkci ve Výboru pro dopravu tak musí opustit poslanci Lukáš Černohorský a Ondřej Polanský. Poprvé se do sněmovny nedostali sociální demokraté a komunisté. Poslanci Roman Onderka za ČSSD a Květa Matušková za KSŠM se tak musí s funkcí ve Výboru pro dopravu rozloučit.

Tagy

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace