EU version

Trať 171, dočkají se cestující na trase Praha – Beroun zlepšení?

Trať 171, dočkají se cestující na trase Praha – Beroun zlepšení?
foto: SŽ tiskové materiály/Ilustrativní obrázek
14 / 02 / 2022

Není to poprvé, co se trať č. 171, Praha – Beroun, dostala do hledáčku široké veřejnosti. Už mnohokrát se vyskytl problém s nedostatkem kapacity na této železnici, který pociťují hlavně obyvatelé místních obcí. Výlukové jízdní řády, častá, až hodinová, zpoždění i rušení vlaků a přestup do autobusů, do kterých se mnohdy všichni cestující nevejdou. To vše jsou nešvary, které provází trať č. 171. Situace byla v jednu chvíli tak kritická, že se na Správu železnic obrátil v otevřeném dopise i starosta Černošic, Filip Kořínek.

S probíhající modernizací úseku na Černošice navštívil pří svých kontrolách trať č. 171 i nový ministr dopravy Martin Kupka. Tato část by mohla být dokončena koncem tohoto roku a modernizace pak čeká i další části této trati. Správa železnic také zahájila shromažďování informací při předběžné tržní konzultaci o tunelu mezi Smíchovem a Berounem, který už se stal spíš mytologií nežli realitou pro lepší časy cestujících v tomto úseku. Teď se opět zdá, že by jejich naděje mohla být naplněna. Tento tunel by odklonil rychlíky na novou kolej a umožnil tak staré trati sloužit výhradně pro příměstské spoje.

Ministr Kupka neobhlížel jen dopravní stavby, ale také nové zaměstnance. Na post náměstka ministra dopravy se tak dostal Tomáš Vrbík. Mezi lety 2003 a 2006 působil jako poslanec za US-DEU, ale od roku 2009 se opět stal členem ODS. Byl také náměstkem ministra pro životní prostředí, v letech 2010 až 2012 a od roku 2012 byl vedoucí poradců Petra Nečase. Naposled byl tajemníkem Hospodářské komory a od ledna je náměstkem ministra dopravy. Druhým náměstkem pak je Bc. Václav Bernard (STAN), bývalý podnikatel a starosta Všerub, který momentálně pokračuje ve studiu na Metropolitní univerzitě Praha magisterským oborem.

Tagy

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace