EU version

Speciální vozy pro armádu představila v Gdaňsku na veletrhu TRAKO 2021 PKP Intercity

Speciální vozy pro armádu představila v Gdaňsku na veletrhu TRAKO 2021 PKP Intercity
foto: PKP Intercity press materials/TRAKO 2021: Speciální vozy pro armádu představila v Gdaňsku PKP Intercity
22 / 09 / 2021

PKP Intercity na veletrhu Trako představila speciální vozy vyráběné firmou H. Cegielski Fabryka Pojazdów Szynowych pro polské ozbrojené síly. Tyto vozy jsou výsledkem zakázky, kterou národní dopravce provádí jménem ministerstva národní obrany. Celá hodnota tohoto kontraktu má hodnotu přes 106,4 milionu PLN.

Předmětem uzavřené smlouvy je dodání osmi speciálních vozů pro osobní dopravu pro potřeby polských ozbrojených sil, včetně šesti bezprostorových vozů pro přepravu vojáků a dvou vozů pro přepravu konvojů. Vozy jsou v úrovni druhé třídy a dosahují rychlosti 160 km / h. Kvůli speciální úpravě nebudou povoleny pro osobní dopravu.

Vozy jsou vybavené stojany na zbraně, místem na batohy, místem na spaní, oddílem pro velitele, toaleta se sprchou.

"Těší nás spolupráce našeho národního dopravce s ministerstvem národní obrany, jejímž výsledkem je osobní flotila výhradně pro potřeby polských ozbrojených sil. Polská armáda dosud neměla vlastní vozy a byla nucena je pronajmout - říká ministr infrastruktury Andrzej Adamczyk.‘‘

Plánuje se, že tyto vozy budou také homologovány pro některé země střední a východní Evropy. Kromě Polska budou cestovat po České republice, Slovensku, Maďarsku a Rumunsku.

Tagy