EU version

Tip na prázdninový výlet: Vydejte se na cestu vlakovou historií České republiky v Království železnic

Tip na prázdninový výlet: Vydejte se na cestu vlakovou historií České republiky v Království železnic
foto: Království železnic/Tip na prázdninový výlet: Vydejte se na cestu vlakovou historií České republiky v Království železnic
07 / 08 / 2023

Království železnic je mnohostranná výstava železničních modelů, která představuje především modely železnic v měřítku 1:87, známé také jako "H0". Za pozornost stojí zejména expozice ve patře -2, která představuje zjednodušený model železnice České republiky. Ta zahrnuje repliky významných českých staveb a modely pohyblivých vozů spolu s lokomotivami vybavenými čelními kamerami vysílajícími živý záznam do kina na místě. Tato poutavá expozice také cyklicky střídá den a noc.

Výstava, která se nachází ve třech patrech obchodního komplexu Anděl City na pražském Smíchově, je mnohem víc než jen železniční modely. Nachází se zde také historická expozice českých železnic, interaktivní model Prahy, Merkur a kolejiště z Lega a několik menších kolejišť zobrazujících výjevy z významných období, jako byla například sametová revoluce. Pro pohodlí návštěvníků je areál bezbariérový a je vybaven šatnou, toaletami a nápojovými automaty.

Stavba modelu byla zahájena v roce 2008 a prvních 115 m2 představujících budoucí technologie trati bylo odhaleno v červenci 2009. V průběhu let byly postupně přidávány různé regiony, počínaje Ústeckým krajem v roce 2010, následovaly další včetně Karlovarského a Plzeňského kraje. V poslední době Království železnic rozšířilo svůj koncept nejen o model železnice a proměnilo se tak v centrum zábavy pro celou rodinu. Nyní nabízí řadu aktivit, jako je funkční simulátor, RC modely, zážitky ve virtuální realitě, závody autíček a dílnu Merkur – to vše v ceně základní vstupenky.

Zdroj informací: kralovstvi-zeleznic.cz; cz.wikipedia.org

Tagy