EU version

Revitalizace na trati v úseku Lovosice – Česká Lípa finišuje. Hotovo má být na podzim

Revitalizace na trati v úseku Lovosice – Česká Lípa finišuje. Hotovo má být na podzim
foto: Twitter Správa železnic/Revitalizace na trati v úseku Lovosice – Česká Lípa
16 / 08 / 2022

Od letošního března provádí Správa železnic revitalizaci na trati v úseku Lovosice – Česká Lípa. Na svém twitterovém účtu oznámila, že v listopadu má být hotovo a že práce na úseku Žalhostice – Liběšice se blíží ke konci.

Twitter Správa železnic

Revitalizace regionální tratě v úseku Lovosice – Česká Lípa, která začala letos v březnu, se blíží ke konci. Další úsek – Žalhostice – Liběšice – je téměř hotov. Modernizace se pak týkala přejezdů, stanic Žalhostice a zastávek Horní Řepčice, Ploskovice a Trnovany u Litoměřic. Součástí těchto stavebních prací jsou i obnova železničního spodku nebo výměna kolejového roštu.

 Twitter Správa železnic

Samotná stanice Žalhostice prochází kompletní rekonstrukcí a nově bude mít dvě bezbariérová nástupiště. Další, kdo bude mít nové nástupiště, je také zastávka Trnovany. Celý projekt revitalizace trati v úseku Lovosice – Česká Lípa bude hotový letos v listopadu a jeho hodnota je více než 1 miliarda korun. Tím se zvýší nejen bezpečnost na této trati, ale také její rychlost, kdy zde vlaky budou moci jezdit až 100 km/h.

Twitter Správa železnic

Tagy