EU version

Päť miliárd na desaťročné investície je málo. Železnice si zaslúžia viac, tvrdí Doležal

Päť miliárd na desaťročné investície je málo. Železnice si zaslúžia viac, tvrdí Doležal
foto: Archives/Andrej Doležal
30 / 11 / 2021

Minister dopravy Andrej Doležal uviedol počas štvrtkového livestreamu na sociálnych sieťach, že vláda v priebehu budúceho týždňa zasadne, aby prejedla železničnú infraštruktúru. Harmonogram by mal zahrňovať predovšetkým rekonštrukciu, modernizáciu a úpravu stavajúcich tratí. Od jednania si sľubuje čo najlepší plán, ako preinvestovať v nasledujúcich desiatich rokoch 5 miliárd eur.

"Je to žalostne málo a ja tak trochu dúfam, že to otvorí konečne diskusiu o tom, či to s tými železnicami myslíme vážne alebo nie, lebo tým definovaným objemom, ktorý sme železniciam po nejakých rokovaniach s ministerstvom financií alokovali, tak to nevyzerá, že to so železnicami myslíme vážne,"  zdôraznil Doležal s dodatkom,, že investície do ciest dosahujú dvakrát väčšiu intenzitu. 

Tagy