EU version

Práce na budově v Teplicích běží na plné obrátky

Práce na budově v Teplicích běží na plné obrátky
foto: Vizualizace nádražní budovy v Teplicích, Správa železnic/Práce na budově v Teplicích běží na plné obrátky
23 / 05 / 2023

Nádražní budovu v Teplicích zahalilo lešení, stavební činnost na fasádě a střeše probíhá prakticky po celém jejím obvodu. Pracuje se jak na montáži nové střešní krytiny, tak na výměně oken. Současně se provádějí restaurátorské úpravy. Směrem ke kolejím se pak demontovalo zastřešení prvního nástupiště. Většina prací v celkové hodnotě 236 milionů korun skončí v závěru letošního roku. Následně by měla začít další stavba – rekonstrukce interiéru budovy.

Rekonstrukce vnějšího pláště památkově chráněné výpravní budovy začala loni v srpnu. Týká se střechy a fasády, oken a dveří a také úprav 1. nástupiště a jeho zastřešení. Osazují se nová okna, pokračuje montáž střešní krytiny a hromosvodu. Pod dohledem odborníků se pak provádějí finální štuky a restaurátorské práce.

V souvislosti s rekonstrukcí 1. nástupiště došlo k odstranění přístřešku včetně peronních sloupků, které procházejí obnovou. Probíhá intenzivní příprava na výluku prvního nástupiště; začne 4. srpna a potrvá přibližně dva měsíce. Následovat bude výluka trakčního vedení, během které dojde k vybudování nového přístřešku.

Zhotovitelem prací je firma Chládek a Tintěra. Předpokládané ukončení hlavních stavebních prací je na konci letošního roku. Na ně by měla navázat druhá etapa, která bude řešit kompletní rekonstrukci interiéru.

Realizace tohoto projektu je navržena ke spolufinancování Evropskou unií z prostředků Nástroje pro oživení a odolnost (RRF). 

Zdroj: Tisková zpráva Správy železnic

Tagy