EU version

Panteři útočí na Prahu! Nové komfortní vlaky zaujmou nejen nezvyklou barvou

Panteři útočí na Prahu! Nové komfortní vlaky zaujmou nejen nezvyklou barvou
foto: Železničář.cd.cz / Public domain/PID RegioPanter
08 / 03 / 2024

Elektrické vozy společnosti Škoda Transportation, RegioPanter budou sloužit i Pražské integrované dopravě.

Elektrické vozy RegioPanter, které má na starosti plzeňská společnost Škoda jsou na českých kolejích běžné. Je tu ale jedna speciální jednotka, která je výjimečnější než ostatní. Třívozová jednotka druhé generace číslo 640.234 je první, která z výroby vyjela v kabátku Pražské integrované dopravy (PID).

Před tím, než bude uvedena do provozu, je nutné, aby prošla několika nezbytnými testy. V druhé polovině ledna měli zástupci slabozrakých možnost si ji prohlédnout na zkušebním okruhu Výzkumného Ústavu Železničního. Jedná se o dceřinou společnost Českých drah. Společně s pracovníky PID a Škody Transportation připomínkovali inovovaný interiér.

Na celkem 22 nových jednotek v kombinaci světle šedé a červené se mohou těšit cestující již v průběhu tohoto roku. Jezdit budou na běžných linkách z Prahy do Kralup nad Vltavou a Ústí nad Labem a z Prahy do Čáslavi. Od ostatních Panterů se ten pro PID liší například interiérem. Je zde více míst pro první třídy. Ve všech RegioPanterech budou instalovány validátory PID, z toho důvodu podstupuje nezbytné testy.

Zdroj: PID

Tagy