EU version

Omezení provozu vlaků Českých drah na trati Choceň – Náchod

Omezení provozu vlaků Českých drah na trati Choceň – Náchod
foto: Archiv/Omezení provozu vlaků Českých drah na trati Choceň – Náchod
20 / 03 / 2023

Od 20. března od 7:45 nepřetržitě do 22. března do 15:30 a také ve dnech 23. a 24. března a od 27. do 31. března 2023, vždy od 7:45 do 15:30 (směr Borohrádek – Choceň je v dobách od 6:40 do 15:05), jsou plánované výlukové práce Správy železnic na trati 026 v úseku Choceň – Borohrádek. V tomto období budou všechny vlaky Českých drah nahrazeny autobusy. Vzhledem k delší jízdní době po silničních komunikacích bude náhradní autobusová doprava (NAD) organizována podle výlukového jízdního řádu.

Spoje náhradní autobusové dopravy pojedou po dvou linkách. První linka (označena Z) bude sloužit cestujícím, kteří jedou do, resp. z jednotlivých stanic a zastávek mezi Chocní a Borohrádkem. Druhá linka (označená R) pojede přímo z Chocně do Borohrádku a zpět bez zastavení. Obě autobusové linky (Z i R) budou mít ve stanici Borohrádek přípoje od / na vlaky, které jedou ve směru Týniště nad Orlicí a v opačném směru také.

České dráhy

Cestující by neměli přehlédnout, že náhradní autobusy budou odjíždět od choceňského nádraží v jiných časových polohách, než jsou pravidelné odjezdy vlaků. V opačném směru budou náhradní autobusy přijíždět na choceňské nádraží naopak později. Z Týniště nad Orlicí bude uspíšen i odjezd dvou ranních vlaků (Os 105641 a 105643).

V Újezdu u Chocně a Plchůvkách se zastávky náhradních autobusů nenacházejí přímo u vlakových stanic, ale na hlavních silničních komunikacích v obci. V ostatních případech budou autobusy zastavovat před staničními budovami. Pro zastávkovou linku Z bude též zřízena mimořádná zastávka Choceň, kostel.

České dráhy

Ve spojích NAD je omezena přeprava dětských kočárků a jízdních kol. V zastávkové lince Z se z důvodu nasazení minibusů nebudou přepravovat dětské kočárky ani kola.
Detaily jsou ve výlukovém jízdním řádu, který je k dispozici na webu ČD, v dotčených stanicích a také v mobilní aplikaci Můj vlak

Tagy