EU version

Nová nejdelší jízda vlakem na světě! Transsibiřská magistrála ztratila své prvenství.

Nová nejdelší jízda vlakem na světě! Transsibiřská magistrála ztratila své prvenství.
foto: https://fravel.co/onboard-longest-train-ride-portugal-vietnam/Nová nejdelší jízdě vlakem na světě! Transsibiřská magistrála ztratila své prvenství.
30 / 12 / 2021

Díky spojení nové železniční cesty se vytvořilo nejdelší vlakové spojení na světě. Vlakem se nyní lze dostat z Portugalska až do dalekého Singapuru na jedné koleji.

Vlaky jsou často velmi podceňovaným způsobem cestování. Na rozdíl od letecké dopravy nás totiž dokážou neustále překvapovat rozlišnými výhledy, velkolepá pohoří, rozlehlá pole, malebné řeky nebo moderní velkoměsta. Je to okouzlující způsob, jak poznat svět od Evropy až po Asii pouze z jednoho kupé.

Do cesty z portugalského Lagosu do Singapuru se přidá i několik významných zastávek jako je Paříž, Moskva nebo Peking. Uvádí se, že celkově je trasa dlouhá neuvěřitelných 18 755 km a zdolat ji vám bude trvat okolo 21 dní. Toto je nepochybně nejdelší pozemní cesta, kterou může kdokoli absolvovat.

Tato trasa byla dlouho nemožná kvůli zavřené železniční trati v Laosu. Za dřívějších dob museli cestující přes Vietnam, kde přestoupili v Saigonu na autobus, který je dovezl až do Bangkoku. Výstavba železniční trati v Laosu mimo jiné otevřela dveře železniční dopravě z Číny. Trať spojuje čínské město Kun Ming s hlavním městem Laosu, Vientiane.

Vydat se na nejdelší cestu vlakem na světě nebude pro každého, protože to obnáší spoustu plánování a dlouhé hodiny strávené ve vlacích. Ale pokud vás to zaujalo, musíte si ještě našetřit 30 000 korun českých (1200 EUR) a to jen za jednosměrný lístek.
Cesta přes půl světa vlakem se tak významně prodraží. Chtěli byste takovou cestu absolvovat? My tedy rozhodně ano!

Tagy