EU version

Nová linka metra M4 v Miláně sníží spotřebu CO2 o 10 000 tun za podpory společnosti MERMEC STE

Nová linka metra M4 v Miláně sníží spotřebu CO2 o 10 000 tun za podpory společnosti MERMEC STE
foto: MERMEC/Nová linka metra M4 v Miláně sníží spotřebu CO2 o 10 000 tun za podpory společnosti MERMEC STE
24 / 07 / 2023

MERMEC STE, společnost skupiny MERMEC (lídr v oblasti pokročilých technologií pro bezpečnost a digitalizaci železniční dopravy), která je součástí Angel Holding, patří do skupiny společností, které realizovaly nový úsek linky M4 milánského metra, který spojí letiště Linate se San Babilou za pouhých 12 minut. Jedná se o poslední část díla, které po dokončení v roce 2024 dosáhne bran Corsica na západě lombardské metropole.

Nová "modrá linka" M4 představuje další krok vpřed v rámci projektu obnovy měst, který již milánské hlavní město zahájilo pro stále inteligentnější a zelenější budoucnost s pozitivními dopady na sociální, environmentální a ekonomickou udržitelnost. Linka, která bude mít nakonec celkovou délku přibližně 15 km na trase východ/jihozápad spojující stanice San Cristoforo a letiště Linate, sníží roční spotřebu CO2 o 10 000 tun, čímž se město Milán stane ještě udržitelnějším a integrovanějším ve prospěch svých občanů, evropských cestujících i celého území.

Generální ředitel společnosti MERMEC Group Luca Necchi Ghiri řekl: "Je pro nás velkou ctí, že můžeme být součástí konsorcia, které postavilo M4. Je to strategické dílo pro město a zemi, které zaručuje udržitelnost, bezpečnost a pohodlí pro cestující. Naším mottem je Technologies for People, což znamená technologie ve službách lidí. Jako lídr v oblasti telekomunikací, elektrické trakce a železniční signalizace, stejně jako v oblasti železniční diagnostiky, která je klíčovým prvkem pro bezpečnost cestujících a tranzit, jsme hrdí na to, že jsme poskytli naše technologie pro provoz metra a ochranu cestujících. Jsem přesvědčen, že úroveň služeb metra M4 bude velmi vysoká a přispěje ke zlepšení kvality života občanů a všech cestujících."

Společnost MERMEC STE vyrábí signalizační systémy a elektrické a telekomunikační sítě v železniční oblasti a je součástí skupiny Angel Holding vedené kavalírem Vitem Pertosou, která působí v 71 zemích v odvětvích železniční, letecké a kosmické techniky a digitální mechatroniky s více než 2 000 zaměstnanci, včetně 1 400 vysoce specializovaných inženýrů.

Zdroj: Mermec

Tagy