EU version

Modrý Panter Českých drah brázdí regionální tratě. Už jste se svezli?

Modrý Panter Českých drah brázdí regionální tratě. Už jste se svezli?
foto: Redakce RAILTARGET/Modrý Panter Českých drah brázdí regionální tratě. Už jste se svezli?
14 / 08 / 2023

V posledních letech se České dráhy zaměřily na modernizaci svého vozového parku, aby poskytovaly cestujícím ještě lepší a pohodlnější přepravní služby. Jedním z významných přírůstků je elektrický motorový vůz (EMU) 240 ČD RegioPanter, který nabízí moderní design, vysoký komfort a spolehlivou dopravu na regionálních tratích.

RegioPanter je součástí rodiny nízkopodlažních elektrických vlaků vyráběných českou společností Škoda Transportation. Jeho design je moderní a přitažlivý, přičemž je optimalizován pro pohodlnou a bezbariérovou přepravu cestujících. Vlak je vybaven širokými dveřmi, což usnadňuje nástup i výstup, a nabízí dostatečně prostorné interiéry pro pohodlné sezení cestujících.

Redakce RAILTARGET

Moderní elektrické jednotky RegioPanter jsou třívozové vlaky určené pro regionální dopravu s kapacitou téměř 240 sedících cestujících. Tyto vlaky jsou vybaveny evropským zabezpečovacím systémem ETCS a dosáhnou maximální rychlosti 160 km/h. Jsou dvousystémové, což znamená, že mohou být provozovány jak na stejnosměrné, tak na střídavé napájecí soustavě.

Redakce RAILTARGET

RegioPanter přináší cestujícím světlý a prostorný klimatizovaný interiér s ergonomicky navrženými sedadly. Kromě toho nabízí Wi-Fi připojení k internetu a elektrické zásuvky o napětí 230 V. Sociální zařízení je vybaveno uzavřeným systémem, takže může být využíváno i ve stanicích.

Redakce RAILTARGET

Příchod nových RegioPanterů přinese zvýšení přepravní kapacity na trase S4 z Prahy do Kralup nad Vltavou, která je v současnosti obsluhována jednotkami CityElefant. Díky nasazení nových RegioPanterů budou uvolněny jednotky CityElefant, což umožní posílení spojů na dalších tratích v Praze a Středočeském kraji.

Redakce RAILTARGET

Zdroj informací: Redakce

Tagy