EU version

Ministr Kupka: Na údržbu a zvýšení bezpečnosti na železnici převedeme půl miliardy

Ministr Kupka: Na údržbu a zvýšení bezpečnosti na železnici převedeme půl miliardy
foto: Archiv/Ministr Kupka: Na údržbu a zvýšení bezpečnosti na železnici převedeme půl miliardy
16 / 07 / 2022

Bezpečnost provozu na české železnici je tématem posledních týdnů, ve kterých došlo k několika železničním nehodám. Správa železnic pracuje s omezeným rozpočtem, na údržbu některých tratí jí nezbývají peníze. Na vážnost situace reaguje Ministerstvo dopravy v čele s ministrem Martinem Kupkou. Právě na údržbu tratí má ještě v průběhu léta směřovat dalších půl miliardy korun.

„Z nevyčerpaných prostředků na některé projekty převedeme ještě teď v létě půl miliardy korun na údržbu a zvýšení bezpečnosti na železnici,“ sdělil redakci RAILTARGET exkluzivně ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Správa železnic se tak díky rychlé reakci Ministerstva dopravy může zaměřit na další úseky české železniční sítě, které nutně potřebují provozní údržbu.

Sám ministr dopravy železnici dlouhodobě podporuje a uvědomuje si její významnou roli i v návaznosti na evropskou podporu Green Dealu. Pravidelně je hostem odborných železničních konferencí a snaží se vést dialog jak s osobními, tak nákladními dopravci. Pro Správu železnic je finanční injekce ve výši půl miliardy korun dobrým signálem. Pro ministra dopravy je bezpečnost provozu na české železnici prioritou, což dokazují tyto rychlé kroky, které mají celkovou situaci zlepšit.

Právě téma financí a rozpočtů je i horkou otázkou tohoto léta. Právě nyní je připravován aktualizovaný návrh státního rozpočtu, který by měl reagovat na nynější potřeby jednotlivých rezortů. Neměl by zohledňovat jen situaci na Ukrajině nebo zvyšující se inflaci, ale je pravděpodobné, že zohlední právě nutnost údržby železničních tratí. Díky tomu by mohl rezort dopravy v čele s ministrem Martinem Kupkou získat mnohem větší objem peněz. To by mohlo znamenat i navýšení i rozpočtu Správy železnic. To, že by na českou železnici mělo směřovat více finančních prostředků, je přitom názor politiků napříč politickým spektrem, se kterými se kroky ministra dopravy plně shodují. 

Tagy

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace