EU version

Fotoreportáž: Exkluzivní prohlídka vídeňského závodu Siemens Mobility

Fotoreportáž: Exkluzivní prohlídka vídeňského závodu Siemens Mobility
foto: Redakce RAILTARGET/Fotoreportáž: Exkluzivní prohlídka vídeňského závodu Siemens Mobility
29 / 05 / 2023

Ve Vídni proběhla exkluzivní prohlídka vídeňského závodu Siemens Mobility, kde se vyrábí moderní a ekologické ComfortJety pro České dráhy. Na místě byla i redakce RAILTARGET. Tato nová generace interoperačních vlaků nabízí nejen vyšší komfort a energetickou úsporu, ale také dosahuje rychlosti až 230 km/h. Společnost Siemens Mobility spolu se Škoda Group plánují do roku 2026 uvést na železnice celkem 180 těchto vozidel, která budou sloužit nejen v Česku, ale i v dalších státech. Nové vozy přinášejí inovativní prvky, jako jsou ergonomická sedadla, moderní technologie a pohodlí pro cestující. Těšit se můžeme také na restaurační vůz, bezbariérový přístup mezi vozy a stylový design v tradičních barvách Českých drah.

Ve středu se ve Vídni uskutečnila exkluzivní prohlídka vídeňského závodu Siemens Mobility, kde se v současné době provádí výroba 180 ComfortJetů pro České dráhy. Celkem 20 devítivozových interoperačních netrakčních jednotek pro mezistátní provoz nabízí ekologičtější jízdu bez emisí a výraznou energetickou úsporu. Kromě většího komfortu by se jízda také měla urychlit, jelikož vozy budou dosahovat nejvyšší rychlosti až 230 kilometrů v hodině.

Právě k příležitosti exkluzivní prohlídky vídeňského závodu Siemens Mobility si redakce RAILTARGET připravila exkluzivní fotogalerii. 

Tagy