EU version

Fotogalerie: Stadler zaujal na železničním veletrhu v Gdaňsku svými inovativními železničními řešeními

Fotogalerie: Stadler zaujal na železničním veletrhu v Gdaňsku svými inovativními železničními řešeními
foto: Redakce RAILTARGET/Fotogalerie: Stadler zaujal na železničním veletrhu v Gdaňsku svými inovativními železničními řešeními
05 / 10 / 2023

Na 15. mezinárodním železničním veletrhu TRAKO v Gdaňsku se společnost Stadler dostala do centra pozornosti a představila dvě inovativní železniční vozidla určená k modernímu cestování. Představila elektrickou soupravu FLIRT, novou stálici srbských železnic, spolu s tramvají TANGO NF3, připravenou pro ulice Sarajeva v Bosně a Hercegovině.

Vlak FLIRT je vysoce výkonná jednotka, která je přizpůsobena potřebám srbských železnic a navržena tak, aby nabízela bezproblémové a ekologické cestování. Jednotka je vyrobena z lehkého hliníku a splňuje nejnovější bezpečnostní a ekologické normy.

Redakce RAILTARGET

Uvnitř se pohodlně usadí téměř 500 cestujících, přičemž promyšlený design zajišťuje snadné nastupování a pohodlné sezení, zejména pro ty, kteří potřebují trochu více pomoci. Jeho bezbariérovost navíc podtrhují prostorné vstupy, vyhrazené prostory pro osoby se zdravotním postižením a možnosti přímé komunikace s řidičem pro zvýšení bezpečnosti. Stojí za zmínku, že vztah mezi společností Stadler a Srbskými železnicemi není nový. Včasné dodání této jednotky představuje další milník v jejich pokračující spolupráci.

Redakce RAILTARGET

Pokud jde o Sarajevo, tramvaj TANGO NF3 je směsicí historie a budoucnosti. Toto nové vozidlo, které připomíná první tramvajovou linku ve městě z roku 1885, má za cíl zlepšit zážitek cestujících. Design tramvaje, který je dílem odborných inženýrů společnosti Stadler, je především o funkčnosti.

Redakce RAILTARGET

Je vybavena funkcemi, jako je klimatizace, ergonomickou kabinou řidiče a rychlé nástupní dveře, a slibuje, že jízda tramvají bude pohodlnější a efektivnější. TANGO NF3, financovaný evropskými mocnostmi, jako jsou EBRD a EIB, není jen vozidlo; je to vyjádření závazku společnosti Stadler rozvíjet městskou dopravu v regionu.

Zdroj: Redakce

Tagy