EU version

Beacon Rail objednala 10 lokomotiv Vectron. Ty se přidají k 1 850 prodaným lokomotivám od Siemens Mobility

Beacon Rail objednala 10 lokomotiv Vectron. Ty se přidají k 1 850 prodaným lokomotivám od Siemens Mobility
foto: Siemens / Public domain/Siemens Vectron
15 / 11 / 2023

Společnost Beacon Rail, která se zabývá pronájmem kolejových vozidel, objednala 10 vícesystémových lokomotiv Vectron od společnosti Siemens Mobility a plánuje jejich provoz na rýnsko-alpském koridoru mezi přístavy v Severním moři a evropským vnitrozemím.

Lokomotivy Vectron jsou symbolem spolehlivosti a flexibility v evropské osobní i nákladní dopravě. Objednané lokomotivy umožní přeshraniční provoz v deseti různých evropských zemích a znamenají další příležitost k zatraktivnění železniční dopravy. Mají maximální výkon 6,4 megawattů a maximální provozní rychlost 160 km/h, budou vyrobeny v závodě Siemens Mobility v Mnichově-Allachu a vybaveny kromě požadovaných národních zabezpečovacích zařízení také evropským zabezpečovacím systémem ETCS Baseline 3. 

Společnost Beacon Rail je v pořadí již 67. zákazníkem, který si u Siemens Mobility objednal lokomotivy Vectron. Do dnešního dne je prodáno více než 1 850 lokomotiv Vectron a vozidlový park najel přes 800 milionů kilometrů. Lokomotiva Vectron je schválena pro provoz ve 20 evropských zemích.

Zdroj: Siemens

Tagy