EU version

Železnice udržuje svět v pohybu, živí ho, říká Alex Burrows, ředitel pro podnikání a inovace BCREE a výkonnný ředitel Vanguard STS

Železnice udržuje svět v pohybu, živí ho, říká Alex Burrows, ředitel pro podnikání a inovace BCREE a výkonnný ředitel Vanguard STS
foto: Archiv/Alex Burrows
08 / 08 / 2022

RAILTARGET vám přináší exkluzivní rozhovor s Alexem Burrowsem, ředitelem pro podnikání a inovace společnosti BCREE a výkonným ředitelem společnosti Vanguard STS. Jaké plány do budoucna má Birminghamská univerzita a jaké jsou její plány v oblasti aktivit ve Slovinsku?

 

Ráda bych se vás zeptal na konferenci, jak se vám líbila?

Byla to fantastická konference, vždycky považuji cestování do zahraničí, setkávání s našimi skupinami, přáteli po celém světě za nesmírně cenné a poprvé přicházíme na Slovinsko, abychom pochopili, co se děje se slovinskými železnicemi a také v širší jihovýchodní Evropě. Bylo to nesmírně zajímavé a jsem opravdu rád, že jsem se toho mohl zúčastnit, a je skvělé, že se teď po pandemii zase vidíme s lidmi.

Jaký je podle vás význam slovinských železnic v době války na Ukrajině?

Myslím, že to ukazuje význam železnic v širším slova smyslu, a myslím, že bychom si měli velmi dobře uvědomovat, jak důležitou roli železnice hrají, a to nejen při spojování lidí a míst, ale také při přepravě důležitého zboží - důležitého nákladu, důležitých výrobků - protože železnice udržuje svět v pohybu, živí nás a my bychom možná měli lidem připomínat, že železnice je klíčová pro všechny naše životy, naše země, naše komunity, a samozřejmě přejeme ukrajinským železnicím a lidem na Ukrajině to nejlepší a doufáme, že se brzy podaří nalézt mír.

Jaké plánujete aktivity na Slovinsku?

Jak jsem již řekl, je to moje první cesta na Slovinsko a jsem nadšený a ohromený tím, co jsem viděl, takže jsem opravdu rád pochopil práci, kterou slovinské železnice dělají pro modernizaci svých sítí, a také některé inovace, které dělají, a my opravdu chceme přijet a hrát roli v podpoře slovinských železnic, nejen jako Birminghamská univerzita, ale také se spinout společnostmi, které máme. Velký důraz klademe na význam vývoje a zavádění nových technologií, které mohou podpořit jak digitální transformaci železnic, čímž mám na mysli využití mnoha dalších digitálních technologií ke zlepšení efektivity, spolehlivosti, bezpečnosti a celkové zákaznické zkušenosti na železnici, tak samozřejmě i nových technologií, které nám mohou poskytnout dekarbonizovanou železnici, která odpovídá na výzvu změny klimatu. To jsou věci, na které se v rámci našeho výzkumu zaměřujeme a které chceme proměnit ve zlepšení železnic ve Slovinsku a v širší jihovýchodní Evropě a samozřejmě i mimo ni.

Moje poslední otázka se týká Birminghamské univerzity. Mohl byste nám říci něco o plánech do budoucna?

Stále se snažíme rozvíjet náš výzkum v oblasti inovací a produktů a služeb, které mohou výrazně zlepšit železnici, a myslím, že z toho, co jsem dnes viděl a slyšel, vyplývá, že – existuje mnoho obav, že s klimatickou krizí a krizí na Ukrajině čelí železnice obrovské výzvě pro jejich existenci a jejich cenovou dostupnost, myslím, v podstatě. To, co chceme udělat, je, že se chceme skutečně stát mnohem silnějšími obhájci na mezinárodní úrovni toho, jak můžeme využít sílu výzkumu k vytvoření nových inovativních technologií, které mohou zlevnit provoz železnic, učinit je reálnějšími a, doufejme, mnohem atraktivnější nabídkou pro lidi a zboží. Na Slovinsku se tedy rozhodně snažíme spolupracovat s partnery, společnostmi a potenciálními partnery ve Slovinsku, abychom se podívali na to, jak můžeme vytvořit skutečná zlepšení slovinských železnic, poskytnout skutečnou hodnotu za peníze a výhody pro cestující, zboží a samozřejmě pro vládu, správce infrastruktury, aby viděli sílu železnice v budoucím bohatství a blahobytu Slovinska.

Tagy

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace