EU version

Zaměřujeme se na zavádění pokročilých technologií, což je klíčové téma pro konkurenceschopnost, říká Veronica E. Bocci, koordinátorku klastru DITECFER

Zaměřujeme se na zavádění pokročilých technologií, což je klíčové téma pro konkurenceschopnost, říká Veronica E. Bocci, koordinátorku klastru DITECFER
foto: Archiv/Veronica Elena Bocci
14 / 07 / 2022

Redakce RAILTARGET Vám přináší exkluzivní rozhovor z Ljubljanské konference Výzvy a příležitosti pro železniční společnosti a dodavatele v období po covidu s koordinátorkou klastru společnosti DITECFER Veronicou Elenou Bocci.

Ráda bych se zeptala, jak se vám líbila dnešní konference v Lublani?

Byla to velmi zajímavá konference, přijela jsem přímo z Itálie, abych se jí zúčastnila a zastupovala italský železniční klastr. Cílem bylo podělit se o zkušenosti s našimi kolegy zde a v oblasti jihovýchodní Evropy, konkrétně se seznámit se slovinskými společnostmi, především malými a středními podniky, se kterými můžeme spolupracovat na integraci dodavatelského řetězce i pro italské společnosti.

Rád bych se vás také zeptal, zda se letos chystáte na nějaké další konference nebo veletrhy?

Jistě a jsme rádi, že éra Covidu zřejmě skončila a můžeme se setkat fyzicky, takže míříme na Innotrans v Berlíně, což je výstava, kterou rozhodně musíte vidět a navštívit. Po čtyřech letech se zde opět setkají všechny zainteresované strany z oblasti železnic ze všech koutů světa a budou diskutovat o zlepšeních v oboru a také o inovacích. Potkáme se tam tedy s našimi společnostmi a dalšími evropskými železničními klastry.

A jaké jsou vaše plány do budoucna v oblasti železniční dopravy, pokud nějaké máte?

Jistě, mnoho z nich vychází z evropských projektů, které v současné době koordinuji, a všechny mají jakýsi fil rouge, který pomáhá malým a středním podnikům v odvětví dodávek pro železnice být inovativnější, konkurenceschopnější nebo mezinárodní. Tím se zabýváme a zaměřujeme se na zavádění pokročilých technologií, což je klíčové téma pro konkurenceschopnost, a vyvíjíme novou metodu, jak pomoci malým a středním podnikům, aby byly schopny takové technologie zavádět, od Blockchainu až po umělou inteligenci. Mohou se zdát tak vzdálené běžnému podnikání, ale ve skutečnosti tomu tak není a my pomáháme firmám objevit jejich potenciál.

Myslíte si, že například téma Green Deal pomáhá železničnímu sektoru v růstu?

Určitě ano. Také proto, že železniční sektor má velmi konkurenceschopnou pozici a je zdaleka nejekologičtějším odvětvím dopravy a v tomto smyslu vede. Ale víme, že můžeme udělat víc, a pro každou část hodnotového řetězce zjišťujeme, jaká zlepšení lze zavést, a pomáháme to identifikovat od velkých společností až po ty menší a být ještě zelenější.

Tagy

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace