EU version

Vyzkoušejte cyklostezku Ohře, z Plzně se k ní v sobotu vydá speciální cyklistický vlak

Vyzkoušejte cyklostezku Ohře, z Plzně se k ní v sobotu vydá speciální cyklistický vlak
foto: České dráhy/Vyzkoušejte cyklostezku Ohře, z Plzně se k ní v sobotu vydá speciální cyklistický vlak
05 / 05 / 2023

České dráhy pořádají jízdu výjimečného, zvláštního cyklovlaku, který nabídne cykloturistům možnost odhalit kouzelnou cyklostezku Ohře a zajímavá místa, která se na ní nacházejí. Jedná se například o národní přírodní památku Svatošské skály, historické město a hrad Loket, ojedinělou krytou dřevěnou lávku v Kynšperku nad Ohří a řadu dalších zajímavostí.

Cyklovlak vyjíždí v sobotu  6. května 2023 v 7:45 hod. z plzeňského hlavního nádraží a přijede do Karlových Varů kolem desáté hodiny. Zpátky z Karlových Varů vlak odjede v 16:40 hod.. 
Nástup na zpáteční cestě bude možný v Karlových Varech, v Sokolově (odj. 17:13), v Kynšperku nad Ohří (odj. 17:30), v Chebu (odj. 17:51) a v Mariánských Lázních (odj. 18:19).
 

Souprava bude sestavena z klasických osobních vozů včetně oblíbeného bufetového vozu. Pro přepravu kol jsou vyhrazeny speciální vozy, ve kterých budou kola přepravena formou úschovy během přepravy. Cestujícím tak doporučujeme včasný příchod k vlaku, aby byla zajištěna včasná nakládka velkého množství kol. Díky speciálním vozům na přepravu kol je kapacita spoje více než 150 jízdních kol. 

Ve vlaku platí zvláštní jízdné. Globální cena zahrnuje zpáteční jízdné pro cestujícího, přepravné za kolo a také rezervaci pro kolo. Plné jízdné je 350,- Kč, cena pro děti od 6 do 15 let 260,- Kč. Jízdenky je možné zakoupit v předprodeji v pokladnách železničních stanic a také na e-shopu Českých drah. 
Více informací na: //www.cd.cz/vlakem-na-vylet/vylet/plzenstribrokarlovy-vary/kam-na-vylet-na-kole-svezte-se-cyklovlakem-do-karlovych-varu/17433

Zdroj: Tisková zpráva České dráhy

Tagy