EU version

Svoboda: Chceme otevřít témata výrobků pro přípravu VRT, abychom podpořili český průmysl

Svoboda: Chceme otevřít témata výrobků pro přípravu VRT, abychom podpořili český průmysl
foto: Archiv/Svoboda: Chceme otevřít témata výrobků pro přípravu VRT, abychom podpořili český průmysl
08 / 06 / 2022

Generální ředitel SŽ Svoboda poskytl naší redakce rozhovor na veletrhu Rail Business Days v Brně. Co návštěvníci mohou na výstavní ploše SŽ vidět a jaká jednání budou na veletrhu probíhat?

Jsme na veletrhu Rail Business Days v Brně, já bych se ráda zeptala, jaký program tady má Správa železnic a co všechno si mohou návštěvnici veletrhu prohlédnout?

Tak za Správu železnic zde máme několik exponátů, konkrétně se jedná o přivezený vysokorychlostní vlak TGV, ale součásti expozice jsou samozřejmě i naše mechanismy a zařízení či diagnostická vozidla. Přijďte se podívat!

Za chviličku začíná i oficiální konference, která je spojená s tímto veletrhem, kde samozřejmě budete vystupovat v několika blocích a chtěla bych se zeptat o čem budou Vaše příspěvky, o čem budete mluvit?

Tak to vždycky velké téma, co je vlastně prioritou, ale já si myslím, že prioritou železnice je bezpečnost, modernizace a ekologie – ta k nám také patří – takže jsem zvolil tato tři témata.

Kromě té části veletržní čeká Správu železnic a zástupce Francie a SNCF řada jednání. O čem by ta jednání měla být a co je jejich cílem?

Bude to zítra, přiletí kolegové do Vídně a přijedou sem na Rail Business Days. Chceme ještě podrobněji otevřít témata výrobků pro přípravu vysokorychlostní tratí, abychom podpořili český průmysl a pomohli mu k úspěchu při budoucí výstavbě.

Tagy

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace