EU version

Slovenský trh je pro nás výzvou, chceme se na něm dále etablovat a rozvíjet, říká šéfka DVI Drápelová

Slovenský trh je pro nás výzvou, chceme se na něm dále etablovat a rozvíjet, říká šéfka DVI Drápelová
foto: Archiv/Slovenský trh je pro nás výzvou, chceme se na něm dále etablovat a rozvíjet, říká šéfka DVI Drápelová
25 / 11 / 2022

RAILTARGET přináší exkluzivní rozhovor s předsedkyní představenstva Dopravního vzdělávacího institutu, Radkou Drápelovou z vůbec první Československé konference, kterou pořádal Výzkumný ústav železniční.

Setkáváme se při příležitosti první Československé konference, kterou pořádá VUZ. Já bych se chtěla zeptat, jak hodnotíte tuto konferenci a je podle Vás důležité, že se českoslovenští manažeři setkávají na jednom místě?

Ano, určitě. Vnímám to velmi pozitivně a jsem velmi mile překvapena, jak je konference živá. Zaslechli jsme tu nesmírně zajímavá témata, panovala tu velmi také zajímavá diskuze a my jsme rádi za tuto příležitost, protože se Slovenskem spolupracujeme, jsme tady nějakým způsobem etablovaní, takže jsme rádi, že jsme na téhle konferenci mohli být.

A slovenský trh je tedy pro DVI výzvou, nebo už kooperujete s nějakými společnostmi?  

Tak výzva to je určitě, to je vždy, ale spolupracujeme, kooperujeme se ŽSR a spolupracujeme pro školení personálu, který zajíždí do České republiky a naopak, takže jsme ve spolupráci, ale samozřejmě je co rozšiřovat a rozvíjet.

Vaše prezentace se týkala simulátorů pro strojvedoucí, které jsou stále velkým tématem železničního sektoru. Je podle Vás dobře, že o nákupu simulátorů kromě Českých drah uvažují i jiné společnosti?

Určitě, protože vnímám, že současný stav není dostačující, co se týče kapacity a my budeme velmi rádi, pokud budeme moct v budoucnu provozovat simulátor, který zamýšlí pořídit ČD Cargo a budeme velmi rádi, když se nám podaří nabídnout simulátory i do externa.

Tagy