EU version

„Plánujeme se zapojit do projektů a výběrových řízení na železnici,“ říká Cezary Łysenko, člen představenstva Budimexu

„Plánujeme se zapojit do projektů a výběrových řízení na železnici,“ říká Cezary Łysenko, člen představenstva Budimexu
foto: Redakce RT / public domain /Cezary Łysenko
12 / 04 / 2024

RAILTARGET přináší rozhovor s Cezarym Łysenkem, členem představenstva Budimexu. V rozhovoru po slavnostním zahájení stavby D35 hovoří o rostoucí angažovanosti společnosti v České republice.

Scházíme se na slavnostním zahájení stavby, kterou bude provádět firma BUDIMEX. Je to Vaše první velká zakázka v České republice a považujete ji za průlomovou?

 

Vlastně je to druhá, protože první smlouvu máme v Kutříně, ale tato je větší a tím pádem pro nás velmi důležitá.  Dalo by se říci, že je to pro nás jedna z hlavních zakázek v České republice.

O jaké další stavby má Budimex v rámci ČR zájem a do jakých výběrových řízení se plánujete přihlásit?

Budimex se specializuje na infrastrukturní projekty, jako jsou silnice, dálnice, železnice a samozřejmě hydrotechnická infrastruktura. Plánujeme se tedy zapojit do projektů, výběrových řízení týkající se  infrastruktury a železnic.

 

Z hlediska infrastruktury je Polsko často považováno za vzor pro Českou republiku, protože se tam staví rychleji a především levněji. Jaký je pro to důvod?

Ach, je to dost těžké definovat... Vlastně, možná v Polsku jsme k tomu byli odhodlanější.

Velkým tématem jsou české vysokorychlostní železniční tratě. Plánuje se Budimex zapojit do jejich výstavby?

Samozřejmě, že ano. Jsme největší firmou, která staví železnice v Polsku, takže se zajímáme i o železniční stavby v České republice.

Tagy