EU version

Parní vlak vyrazí na městské slavnosti v Šumperku

Parní vlak vyrazí na městské slavnosti v Šumperku
foto: České dráhy/Parní vlak vyrazí na městské slavnosti v Šumperku
02 / 06 / 2023

U příležitosti konání městských slavností v Šumperku vypraví České dráhy historický vlak v čele s parní lokomotivou „Rosničkou“ (464.202). Pojede v sobotu 3. června ze Zábřehu na Moravě do Šumperku a zpět a během dne sveze cestující ještě do Loučné nad Desnou a Rudy nad Moravou.

Zvláštní vlak bude vyrážet v 9:13 ze Zábřehu na Moravě a v 9:33 dorazí do Šumperka. V 10:00 se parní lokomotiva s historickou soupravou ze Šumperka vydá na cestu do Loučné nad Desnou a zpět a v 13:42 do Rudy nad Moravou a zpět. Zpět ze Šumperka do Zábřehu na Moravě bude odjíždět v 15:45, příjezd do Zábřehu je naplánován na 16:05.

Cestující se mohou parním vlakem svézt na 25. ročník tradičních městských slavností v Šumperku nebo mohou dojet do Velkých Losin a zde si prohlédnout ruční papírnu, renesanční zámek nebo navštívit termální lázně. V Loučné nad Desnou se budou moci zájemci projít po krásném zámeckém parku a v Rudě nad Moravou si budou moci prohlédnout nově zpřístupněný zámek. V Šumperku bude navíc pro zájemce připravena výstava historických motoráčků Hurvínek a Věžák.

Jízdenky se budou prodávat u personálu vlaku do vyčerpání kapacity. Ve vlacích bude platit pouze zvláštní jízdné. V každém úseku (Zábřeh na Moravě – Šumperk, Šumperk – Loučná nad Desnou nebo Šumperk – Ruda nad Moravou, resp. opačně) zaplatí cestující nad 15 let za jednosměrnou jízdenku 100 Kč, jízdenka pro děti bude stát 70 Kč.

Podrobnosti včetně jízdního řádu jsou na portálu Vlakem na výlet.

Zdroj: Tisková zpráva České dráhy

 

Tagy