EU version

Na simulátorech strojvedoucím ukazujeme i krizové situace, ke kterým může dojít v běžném provozu, říká předsedkyně představenstva DVI Drápelová

Na simulátorech strojvedoucím ukazujeme i krizové situace, ke kterým může dojít v běžném provozu, říká předsedkyně představenstva DVI Drápelová
foto: Archiv/Předsedkyně představenstva DVI Radka Drápelová
01 / 09 / 2022

DVI je jednou z dceřiných společností v rámci Skupiny ČD. Dopravnímu vzdělávacímu institutu se po hospodářské stránce daří a společnost pravidelně rozšiřuje i portfolio nabízených kurzů. V sektoru železnice navíc platí za garanta kvalitního vzdělávání. RAILTARGET přináší exkluzivní rozhovor s předsedkyní představenstva DVI, Radkou Drápelovou. Jaké jsou plány DVI do budoucna a jak se společnost zapojuje do zvýšení bezpečnosti provozu na české železnici?

Jste předsedkyní představenstva Dopravního vzdělávacího institutu a ráda bych se zeptala, jaké jsou Vaše cíle na této pozici?

Cíle jsou nezměněny a zůstávají takové, jaké jsme měli v předchozím složení našeho představenstva. Je to naplňování vytyčené strategie a její prohlubování.

Mohla byste nám v krátkosti představit portfolio kurzů, které DVI nabízí?

Naše portfolio je velmi široké a jedná se zejména o obligatorní vzdělávání, ale zároveň máme i kurzy zaměřené na manažerské dovednosti. Dále také děláme psychologická vyšetření a intervenci, takže naše portfolio je opravdu široké.

Jeden ze současných trendů modernizace železnice je elektronizace dat a s tím do jisté míry související možnosti e-learningu, který v době pandemii COVID získal na oblibě. Chtěla bych se zeptat, jak si v této oblasti stojí DVI?

Domnívám se, že dobře. E-learning jsme měli ve svém portfoliu již před COVIDem a nyní jsme během COVIDu zareagovali na poptávku čili máme ve nabídce spoustu on-line kurzů. Ohlas na tuto nabídku byl velmi pozitivní.

Ráda bych se zeptala, jestli Dopravní vzdělávací institut v tomto roce zařadil nějaké novinky mezi své kurzy?

Ano, nově máme školení předpisů D1, který je platný od 1. července tohoto roku, dále kurz pro jeřábníky a vazače, také připravujeme rozšíření psychologických služeb.

Velmi diskutovanou otázkou je bezpečnost provozu na české železnici Ráda bych se zeptala, jak k jejímu navýšení přispívá DVI?

DVI přispívá tím, že školí ve vysoké kvalitě. Dále zapracováváme krizové situace, které se stanou v běžném provozu, na simulátory – to znamená, že strojvedoucí si může takovou situaci cvičně vyzkoušet. A potom máme akreditovaný subjekt pro bezpečnost u Drážního úřadu, který také přispívá k bezpečnosti na železnici.

Tagy

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace