„Letos si od trhu hodně slibujeme," říká Yilmaz Tosun, DB Systemtechnik

„Letos si od trhu hodně slibujeme,&quote; říká Yilmaz Tosun, DB Systemtechnik
foto: Redakce RAILTARGET/„Letos si od trhu hodně slibujeme," říká Yilmaz Tosun, DB Systemtechnik
22 / 08 / 2023

Redakce RAILTARGET měla tu čest hovořit s Yilmazem Tosunem, vedoucím manažerem rozvoje obchodu a prodeje ve společnosti DB Systemtechnik. Podělil se s námi o svůj postoj k uplynulým dvěma letům od našeho posledního rozhovoru, který se uskutečnil rovněž na veletrhu SEE Mobility, a prozradil výhled na nadcházející rok.

Jak se vám líbí atmosféra SEE Mobility 2023?

Jsem tu podruhé. Tento region a zdejší prostředí velmi dobře znám. Není tu tolik lidí jako minule, ale je to dobře organizované.

Vzpomínám si, že jsme se tu potkali před dvěma lety. Co se za ty dva roky stalo?

Tehdy jsem byl poprvé, protože jsem převzal region. V Srbsku a na Balkáně jsme nebyli známí jako DB Systemtechnik. Po této akci jsme se stali známějšími. Loni jsme měli v Srbsku velký projekt. Setkali jsme se při homologaci nové vysokorychlostní trati mezi Bělehradem a Novým Sadem.

Můžete nám o tom říct něco víc?

Když stavíte novou trať, ať už vysokorychlostní nebo normální, musí ji neutrální společnost otestovat a homologovat. Vlastník infrastruktury si vybral nás, protože jsme měli reference v Evropě. Tento homologační test má několik předmětů. Od února do března loňského roku jsme měli velký tým. Jsme opravdu hrdí na to, že jsme v tomto regionu známí, a budeme v tom pokračovat.

Jaký je váš přehled o roce 2023?

Je to velmi sportovní doba. Jak je známo, od trhu očekáváme více. Jsme tu podruhé, abychom nebyli zapomenuti. Budujeme nové sítě a chystáme se také do sousedních zemí Srbska. Na Balkáně jsou velké projekty. Myslím, že Srbsko je uprostřed Balkánu, trasy vedou ze severu na jih a ze západu na východ napříč.

Na které další veletrhy nebo akce se letos chystáte?

V Turecku se chystá velký veletrh EURASIA RAIL 2023. Dalším veletrhem je TRAKO, kde jsme se s vámi také setkali. Jelikož jsme si s dalšími kolegy rozdělili region, dva z mých kolegů budou na TRAKO v Polsku. V Rakousku jsou menší výstavy, například ve Štýrském Hradci. V letošním roce se konají i další malé výstavy. Pro můj region jsou tyto tři výstavy důležité. Jsem opravdu vděčný, že jsem se s vámi mohl opět setkat, a doufám, že se brzy uvidíme.

Doufejme, že také na veletrhu SEE Mobility 2025!

Doufám, že ano. Budu tam, naše podnikání roste a naše sesterská společnost je zde s velkým projektem, takže se dozvíte spoustu novinek z DB Systemtechnik.

Tagy