EU version

Fotoreportáž: Konference Železnice 2021/2022 – správci, investoři, projektanti a stavitel na jednom místě

Fotoreportáž: Konference Železnice 2021/2022 – správci, investoři, projektanti a stavitel na jednom místě
foto: Archiv/Fotoreportáž: Konference Železnice 2021/2022 – správci, investoři, projektanti a stavitel na jednom místě
29 / 04 / 2022

Včera proběhla v Praze konference Železnice 2021/2022, která byla již 25. ročníkem této tradiční akce. Konference je koncipována jako setkání správců, projektantů a stavitelů. Pořadateli akce je Správa železnic a SUDOP PRAHA.

Mezi panelisty se objevil například poslanec Martin Kolovratník, který prezentoval témata spojená s novým stavební zákonem. Se svým příspěvkem vystoupil i Zbyněk Hořelica, ředitel, Státního fondu dopravní infrastruktury ČR, který se zaměřil na financování železniční infrastruktury z rozpočtu SFDI v roce 2022 a plán digitalizace pro dopravní infrastrukturu.

Dopravní politice ČR pro období 2021-2027 a revizi sítě TEN-T se na konferenci věnoval  Luděk Sosna, ředitel odboru strategie Ministerstva dopravy ČR. Na konferenci vystoupil i Mojmír Nejezchleb, náměstek generálního ředitele pro modernizaci dráhy SŽ s tématem nejvýznamnějších železničních staveb připravovaných úsekem modernizace SŽ.

Vizi železnice po roce 2050 – ARI představil Tomáš Slavíček, generální ředitel, SUDOP PRAHA. Tématu přípravy VRT v České republice pak byla věnována prezentace Martina Švehlíka, který je ředitelem odboru přípravy VRT na SŽ. 

Tagy