EU version

Fotogalerie: CZ LOKO představuje budoucnost lokomotiv pomocí DualShunter 2000 na veletrhu TRAKO

Fotogalerie: CZ LOKO představuje budoucnost lokomotiv pomocí DualShunter 2000 na veletrhu TRAKO
foto: Redakce RAILTARGET/Fotogalerie: CZ LOKO představuje budoucnost lokomotiv pomocí DualShunter 2000 na veletrhu TRAKO
12 / 10 / 2023

V rušné atmosféře veletrhu TRAKO v Gdaňsku se účastníci dočkali slavnostního odhalení modelu DualShunter 2000 od společnosti CZ LOKO. Chcete-li si tuto novinku vizuálně vychutnat a prohlédnout si ji zblízka, určitě si prohlédněte exkluzivní fotogalerii redakce RAILTARGET.

Po patnácti letech od elektrifikační inovace společnosti Škoda Transportation se českému železničnímu sektoru opět podařil zlatý hřeb. Nejnovějším zázrakem společnosti CZ LOKO je lokomotiva, která bez námahy kombinuje dieselový pohon s elektrickým pohonem trolejí a staví se do role ekologického průkopníka.

 

DualShunter 2000 je poháněn impozantním motorem Caterpillar C32 EU stage V o výkonu 895 kW, takže jeho debut je nejen pozoruhodný, ale i hodný pozornosti. Je důmyslně navržen tak, aby využíval závislé trakce na elektrifikovaných tratích, zatímco jeho výkonný spalovací motor zajišťuje, že ho nic nezastaví v neelektrifikovaných terénech.

Zdroj: Redakce

Tagy