EU version

Exkluzivní vyjádření předsedy Dozorčí rady ČD: Z hlediska potřeb společnosti by bylo optimální ukončit proces personálních změn na konci března

Exkluzivní vyjádření předsedy Dozorčí rady ČD: Z hlediska potřeb společnosti by bylo optimální ukončit proces personálních změn na konci března
foto: Redakce/Miroslav Záměčník
17 / 02 / 2022

Redakci RAILTARGET se podařilo získat exkluzivní vyjádření předsedy Dozorčí rady ČD, uznávaného ekonoma Miroslava Zámečníka. Na co se hodlá v nové funkci zaměřit a jaké si klade cíle? Kdy skončí personální změny u národního dopravce? Více v našem rozhovoru.

Jaké jsou Vaše hlavní cíle jako předsedy Dozorčí rady Českých drah? Co si stanovujete jako svoji hlavní metu?

Dozorčí rada má kontrolní funkci. Teď je mimořádná doba, takže má hlavní meta je být platnou součástí týmu v tom přechodném období do ukončení výběrového řízení a jmenování nového šéfa. Pak očekávám, že všechno půjde tak, jak má. Pan předseda Bednárik řekl, že budeme spolupracovat na tom, abychom ujistili zejména věřitelské subjekty, ratingové agentury o tom, že je zachovaná kontinuita, pokud jde o hospodaření a vedení společnosti.

Máte nějakou časovou představu o tom, kdy by měly personální změny u národní dopravce skončit?

My chceme poskytnout dostatečný prostor, takže to nemůžete dělat nadměrně krátce. Konec března by byl optimální z hlediska potřeb společnosti. Řekněme, že do poloviny dubna by to mělo být za námi.

Pořád jsou velké nejasnosti a spekulace o panu Jiřím Minkovi a jeho nominaci. Ministr Kupka uvedl, že se jednalo o politickou nominaci. Můžete k tomu uvést něco bližšího? Kdo nominoval pana Minku do Dozorčí rady?

Vy určitě chápete, že na tuhle otázku Vám nemohu dát odpověď. To se opravdu zdržím komentáře. To by bylo hodně neprofesionální.

Tagy