EU version

Dříve řídila linkové vozy, nyní se věnuje těm nostalgickým. Muzeum historických tramvají je chrám, říká Tramvajačka

Dříve řídila linkové vozy, nyní se věnuje těm nostalgickým. Muzeum historických tramvají je chrám, říká Tramvajačka
foto: Archiv/Dříve řídila linkové vozy, nyní se věnuje těm nostalgickým. Muzeum historických tramvají je chrám, říká Tramvajačka
20 / 12 / 2022

Krásné ženy a koleje, to nejde příliš dohromady. Výjimka však potvrzuje pravidlo a důkazem toho je Karolína Hubková, všeobecně známá jako Tramvajačka, dopravní influencerka. Jak se k netradičnímu povolání dostala a co dělá ve svém volném čase? To, a mnohem více, se dozvíte v exkluzivním rozhovoru, který s redakcí RAILTARGET Tramvajačka udělala.

Nacházíme se v Muzeu Městské hromadné dopravy ve Střešovicích v Praze, kde, mimo jiné, i pracujete. Jak dlouho už zde působíte a jak jste se k této pracovní pozici dostala?

Já tady pracuji již třetím rokem. Dostala jsem se sem z postu klasické řidičky tramvaje, jako běžně potkáváme na ulicích. Byla jsem oslovena, abych se stala jednou z těch, kteří řídí právě ty zvláštní historické tramvaje a postupem času jsem se dostala až sem, do tohoto chrámu, do muzea.

Co máte na Vaší práci nejraději a na tramvajích obecně?

Na mojí práci mám asi nejraději tu různorodost, každý den se děje něco jiného, ať už jsem za panelem tramvaje nebo tu provádím lidi.

Mezi Vaše záliby patří jízda historickými tramvajemi, to není příliš typický koníček. Jaké historické vozidlo patří mezi Vaše favority a proč?

Já mám to štěstí, že můj koníček je moje zaměstnání. Historie mě přitahuje odmalička, kdy mě k tomu vedli rodiče a dnes můžu být šťastná, že pracuji s historickými tramvajemi a mezi moje oblíbené patří například tady za námi, salónní tramvaj číslo 200.

Co ráda děláte ve svém volném čase, když zrovna nejste v práci?

Asi to bude znít divně, ale mám doma třeba autoveterána, takže od té historie tramvajové, autobusové, tak k té automobilové není daleko.

Na sociálních sítích jste vnímaná jako mediální hvězda dopravního sektoru. Váš Instagram čítá téměř 11 tisíc sledujících. Myslíte si, že se dá říct, že jste dopravní influencerka?

No, jestli někdo něco takového už vymyslel, takovéto sousloví, tak možná asi jo, ale určitě se tak nevidím. Já jsem normální člověk, který propaguje a ukazuje to, co má rád. Já se rozhodně nepovažuji za žádnou celebritu ani influencerku nebo něco podobného.

A myslíte si, že nějakým způsobem ovlivňujete své sledující na Instagramu?

Určitě, typy, co se týče dopravy a historie, dalo by se říct, že ano.

Bude se příští rok konat v muzeu MHD nějaká akce nebo událost, na kterou byste ráda pozvala návštěvníky?

Příští rok slaví naše muzeum 30 let své existence. K tomu máme momentálně vydaný krásný kalendář, který lze zakoupit na webových stránkách, chystá se k tomu i pár menších akcí, ale určitě můžu pozvat diváky na projížďku historickou linkou 42 nebo nostalgickou linkou 23.

Tagy