EU version

Desítky RegioFoxů a RegioPanterů budou uvedeny do provozu ještě letos, říká náměstek Ješeta

Desítky RegioFoxů a RegioPanterů budou uvedeny do provozu ještě letos, říká náměstek Ješeta
foto: Redakce/Desítky RegioFoxů a RegioPanterů budou uvedeny do provozu ještě letos, říká náměstek ministra Ješeta
17 / 04 / 2023

Jiří Ješeta, náměstek generálního ředitele a člen představenstva Českých drah odpovědný za osobní dopravu, poskytl rozhovor pro RAILTARGET nejen o turistických novinkách, ale i o těch ve vozovém parku Českých drah.


Jaké změny v rámci vozového parku plánují České dráhy na rok 2023?

V letošním roce uvedeme do provozu řadu nových vlaků, ať už elektrických nebo motorových, jako jsou RegioFoxy, motorové vozy pro regionální dopravu nebo RegioPantery pro regionální dopravu na elektrický pohon. Elektrických vozidel bude několik desítek a letos plánujeme nasadit až osmdesát vlaků tohoto typu.

České dráhy před časem rekonstruovaly Cyklohráček. Kde se s ním mohou turisté letos setkat? Plánujete renovaci dalších zajímavých vlaků?

Cyklohráček, jako speciální vlak určený především pro rodiny s dětmi, ve kterém se samotná cesta stává zábavou, jezdí především v Praze a Středočeském kraji. Bude jezdit po své tradiční trase z Prahy do Slaného, ale během letního provozu navštíví i další města.

Na jaké další zajímavé akce se mohou turisté s Českými drahami v letošní sezóně těšit?

Kromě Cyklohráčku provozujeme také parní vlaky, oblíbené jsou "Párou Praha" a "Párou Posázavím". Tyto vlaky budou jezdit v létě od začátku června do konce srpna ve vybraných dnech, které najdete na našich webových stránkách www.cd.cz, kde jsou zveřejněny konkrétní termíny a trasy. Ideální je zakoupit jízdenky prostřednictvím aplikace Můj vlak nebo přes e-shop ČD, protože tyto vlaky bývají velmi rychle vyprodané.

Tagy