EU version

CZ LOKO: První železniční showroom ve virtuální realitě

CZ LOKO: První železniční showroom ve virtuální realitě
foto: CZ LOKO/CZ LOKO
09 / 06 / 2021

Z LOKO Virtual Depo nabízí prohlídku nejnovějších modelů průmyslových lokomotiv ve VR i klasickém 3D režimu přímo ve webovém prohlížeči. Společnost CZ LOKO a.s, český výrobce lokomotiv, bude systém využívat pro obchodní prezentaci a později také pro školení a trénink zaměstnanců. Dalším z cílů Virtual Depo je otevření pomyslné brány výrobního závodu milovníkům železniční techniky a nabídnutí nevšedního zážitku i široké veřejnosti.

Virtual Depo využívá využívání zobrazení ve webovém prohlížeči ve VR i klasickém 3D režimu. Uživatelé tak mohou systém využívat pomocí mobilu, desktopu i VR headsetu. Aplikace je přístupná uživatelům od 7. června 2021 na adrese www.virtualdepo.czloko.cz

“Virtuální realitu bereme jako praktickou a efektivnější cestu, jak představovat naše lokomotivy partnerům i fanouškům po celém světě a poskytovat jim přímou podporu v míře, která by ani za běžných podmínek nebyla možná. Omezení nám v přinesla příležitost dát prostor inovaci, která dál ovlivní naši celkovou komunikaci,” říká k záměrům projektu Jan Kutálek, obchodní ředitel a člen představenstva CZ LOKO a.s.

Projekt virtuálního železničního depa vznikl za necelý rok jako odpověď na omezení klasických veletrhů a obchodní činnosti společnosti. Původní záměr se postupně rozšířil o možnosti školení a výuky nejen zaměstnanců, ale i zákazníků.

Tagy