EU version

ČD se zúčastnily výročního setkání ACRI

ČD se zúčastnily výročního setkání ACRI
foto: Železničář - České dráhy /ČD se zúčastnily výročního setkání ACRI
18 / 01 / 2023

Na konci loňského listopadu se uskutečnilo každoroční Výroční setkání ACRI, které slouží jako vhodná příležitost pro ohlédnutí se za celým rokem. Tohoto setkání se zúčastnila celá řada významných hostů a zástupců, včetně společnosti České dráhy.

Český železniční rok byl v minulém roce velmi náročný – musel se vyrovnat s markantním zvyšování cen vstupních materiálů a energií a zároveň řešit krizi dodavatelských řetězců, které se začaly rozpadat a v neposlední řadě musel se potýkat s válečným konfliktem na Ukrajině.

Minulý rok ale zároveň nezůstal bez úspěchu. Významný je například podíval exportu, který v loňském roce podle generální ředitelky ACRI Marie Vopálenské dosáhl 58 %.

Ministr dopravy Martin Kupka si stojí za tím, že nejdůležitější je neustálé zkvalitňování služeb, aby měli cestující možnost jezdit lepšími vozidly, aby byly veškeré spoje spolehlivé a dochvilné a železnice bezpečná.

Předseda představenstva Michal Krapinec nezapomněl dodat, že to, jak v současné době vypadá česká železnice je zásluha českých firem, za což je nutné poděkovat českému železničnímu průmyslu. 

Zdroj: Železničář - České dráhy

Tagy