„Balkán je rozvíjející se oblast a my bychom rádi byli součástí tohoto rozvoje," říká Mani Entezami, technický ředitel společnosti MoniRail

„Balkán je rozvíjející se oblast a my bychom rádi byli součástí tohoto rozvoje,&quote; říká Mani Entezami, technický ředitel společnosti MoniRail
foto: Redakce RAILTARGET/„Balkán je rozvíjející se oblast a my bychom rádi byli součástí tohoto rozvoje," říká Mani Entezami, technický ředitel společnosti MoniRail
21 / 08 / 2023

RAILTARGET měl exkluzivní příležitost vyzpovídat Maniho Entezamiho, technického ředitele společnosti MoniRail Ltd., v našem studiu na veletrhu SEE Mobility 2023 v Bělehradě. Pan Entezami hovořil o portfoliu a inovacích společnosti a podělil se o její postoj ke spolupráci s balkánským regionem.

Mohl byste představit sebe a svou společnost?

Jmenuji se Mani Entezami. Jsem ze společnosti MoniRail, což je univerzitní spin-out z Birminghamské univerzity. Jsme spin-outová společnost s názvem MoniRail, což je komerční zařízení pro monitorování nákladních vozidel na železnici za nízké náklady.

Jak hodnotíte spolupráci mezi vaším institutem a balkánským regionem?

Zatím jsme vedli velmi zajímavé rozhovory. Máme zde spoustu partnerů. Myslím, že je to pro nás dobrá příležitost, jak se zapojit. Máme technické znalosti, levné materiály, které mohou pomoci železnici, a máme dobré partnery, se kterými můžeme spolupracovat a učinit železnici bezpečnější a lepší.

Jaké služby a inovace v současnosti nabízíte? 

Vyvinuli jsme systém, který lze namontovat na všechny osobní i nákladní vlaky v provozu a který monitoruje trať a kvalitu jízdy. Pokud se tedy jedná například o nákladní vlak, můžeme pochopit vyvážení zatížení a vliv zatížení na odpružení. Z odpružení můžeme přejít na trať a zjistit, jaká je geometrie koleje a jak trať ovlivňuje vlak. To vše lze sledovat bez zařízení a pod napětím. Služby lze využít k plánování údržby a pochopení účinku údržby. Je to jako měřicí vlak, trochu ořezaný v podstatě pro každodenní účely, který může provádět monitorování stavu vozu a výkonnosti vlaku.

Proč jste si pro představení své instituce vybrali právě veletrh SEE Mobility 2023?

Jsme začínající podnik, nemáme toho moc za sebou. Spolupracovali jsme s některými evropskými zeměmi. Balkán je dobrá oblast, která se rozvíjí, takže bychom chtěli být součástí tohoto rozvoje.

Tagy