EU version

Aktuální událost: Už zítra se zvolí nový prezident Hospodářské komory České republiky

Aktuální událost: Už zítra se zvolí nový prezident Hospodářské komory České republiky
foto: Hospodářska komora/Aktuální událost: Už zítra se zvolí nový prezident Hospodářské komory České republiky
30 / 05 / 2023

V pražském kongresovém centru O2 universum se ve středu sejde 300 delegátů z různých odvětví a regionů, aby zhodnotili současné podnikatelské podmínky, uvádí server HOSPODÁŘSKÁ KOMORA ČESKÉ REPUBLIKY. Po třech letech dojde k obměně nejužšího vedení komory Volit se bude mezi dvěma kandidáty na prezidenta: Martinem Pecinou a Zdeňkem Zajíčkem. Aktuální prezident Vladimír Dlouhý se rozhodl nekandidovat. Volit se bude také mezi sedmi kandidáty na viceprezidenty.

Martin Pecina, navržený na prezidenta Hospodářské komory, má bohaté zkušenosti z veřejného i podnikatelského sektoru. Působil jako náměstek ministra pro hutnictví, hornictví a energetiku a později dvakrát jako ministr vnitra. Je také předsedou představenstva skupiny VCL GROUP a řídí společnost VAE CONTROLS. Stal se také honorárním konzulem Turecké republiky v Ostravě.

Dalším kandidátem na prezidenta je Zdeněk Zajíček navržený podnikateli sdruženými v ICT Unii. Ten se také může pyšnit bohatými zkušenostmi, jelikož pracoval jako náměstek ministra vnitra, ministryně spravedlnosti a ministra financí. Je známý jako průkopník e-governmentu a má zkušenosti s vytvářením Czech Pointu a datových schránek. V současnosti je advokátem a viceprezidentem Hospodářské komory.

Volba prezidia bude doplněna pěti novými viceprezidenty. Mezi kandidáty je kromě současných viceprezidentů Radka Jakubského, Romana Pommera, Tomáše Prouzy a Michala Štefla také Irena Bartoňová Pálková, Filip Dvořák a Jana Havrdová. Hlasovat by se mělo také o rozšíření prezidia o jedno místo.

Kandidáti na prezidenta:

Martin Pecina, navrhuje Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje

Zdeněk Zajíček, navrhuje ICT Unie

Kandidáti na viceprezidenty:

Irena Bartoňová Pálková, navrhuje Česká asociace úklidu a čištění

Filip Dvořák, navrhuje Hospodářská komora hl. města Prahy

Jana Havrdová, navrhuje Česká komora fitness

Radek Jakubský, navrhuje Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje

Roman Pommer, navrhuje Cech obkladačů České republiky

Tomáš Prouza, navrhuje Svaz obchodu a cestovního ruchu České republiky

Michal Štefl, navrhuje Krajská hospodářská komora jižní Moravy

 

Tagy