EU version

Zážitek z velehor jako na dlani po nohou, se sedákem, nebo ze sedla, ubytování s výhledem na ledovcové vany které berou dech? Přímým vlakovým spojem jenom pár hodin od vás.

Zážitek z velehor jako na dlani po nohou, se sedákem, nebo ze sedla, ubytování s výhledem na ledovcové vany které berou dech?  Přímým vlakovým spojem jenom pár hodin od vás.
foto: Pixabay/Simy27/Zážitek z velehor jako na dlani po nohou, se sedákem, nebo ze sedla, ubytování s výhledem na ledovcové vany které berou dech? Přímým vlakovým spojem jenom pár hodin od vás.
22 / 05 / 2023

Zážitek z velehor jako na dlani po nohou, se sedákem, nebo ze sedla, ubytování s výhledem na ledovcové vany které berou dech? Přímým vlakovým spojem jenom pár hodin od vás.

Pokud jste milovníkem přírody a rádi objevujete nová místa, určitě byste měli zvážit cestu do Tater, pohraničního pohoří mezi Slovenskem a Polskem. Tato malebná oblast, známá svou úchvatnou krajinou, vrcholky hor, horskými jezery a rozmanitou faunou a flórou uhrane srdce zkušených horalů i začátečníků. Cesta vlakem je nejen pohodlnou a ekologicky šetrnou cestou, ale také poskytne úžasné výhledy na okolní scenérie.

Vlakové spojení z Čech do Tater je snadné a pohodlné. Existuje několik tras, které vás zavedou přímo do této oblasti. Možnosti pro přímé spojení do tater jsou převážně z Prahy, Brna a Ostravy. Nejlepšími spoji jsou expresní vlak RegioJet, Leo Expres nebo České Dráhy, které vás dovezou přímo do stanice Poprad – Tatry, za necelých osm hodin. Výchozího bodu pro vstup do Tatranského národního parku. Z Popradu můžete pokračovat vlakem do Tatranské Lomnice, Štrbského plesa nebo Starého Smokovce, což jsou oblíbená výchozí místa pro turistické túry v Tatrách. Vlaky jezdí pravidelně a spojují všechny hlavní turistické atrakce v Tatrách ty vás zavedou až na úpatí hor.

Cesta vlakem nabízí jedinečnou příležitost obdivovat krásu přírody, můžete se usadit, relaxovat a sledovat okolní scenérie, které se postupně mění od úrodných polí a vsí k horským údolím a majestátným skalním masivům

Po příjezdu do Vysokých Tater máte několik možností jak si užít tento nádherný region. Můžete se vydat na pěší túru do hor a obdivovat nádherné výhledy na nejvyšší část pohoří Karpaty. Vysoké Tatry jsou známé svými monumentálními vrcholy, biť se skrývá ve změti gigantů na okraji pohoří výškovou dominantou, tyčící se do 2654 m. n. m., je Gerlachovský štít, který je nejvyšším vrcholem na Slovensku, a mnoha dalšími, které vás jistě obejmou svou krásou. Pokud jste dobrodružnější typ, můžete si tu také vyzkoušet horolezectví, nebo jedinou cestu via Ferrata nacházející se v Belianských Tatrách. Pro milovníky vody jsou tu Vodopády Studeného potoka nebo Zelené pleso a mnoho dalších malebných vodních ploch. I přes hřeben, na Polské straně, se nachází množství Ledovcových ok. Nalézá se tam i to v tatrách nevětší, Morskie oko.

Tatranská údolí, patří mezi turistickou atrakci již desítky let a jsou stále populárnější pro širou veřejnost, hlavním turistickým centrem je pro svou malebnost i přístup Štrbské pleso, dostanete se sem místním retro vlakovým spojem na nesoucí stejné jméno. Je možnost se i ubytovat v jednom z místních hotelů s výhledem na jedno z největších tatranských ples. Nejmenší velehory na světě, jak je někteří nazývají, nabízí ale vyžití nejen pro pěší však i pro cyklisty. Na kole se můžete vydat třeba na Popradské pleso, trasou táhnoucí se necelých pět kilometrů.

Jestli se ale hodláte vydat do krás horského Slovenska, nebo Polska. Myslete na bezpečnost a trasu si vždy pečlivě nastudujte, včetně výškových profilů plánovaných túr, časových možností a svých schopností. Všechny tyto elementy hrají klíčovou roli při turistice v tatrách a není radno je podcenit, stejně jako podmínku počasí, která umí být v horách nevyzpytatelná.

Tagy