foto: Ilustračná fotografia; ZSSK/Vo Vysokých Tatrách padli počas leta rekordy v počte návštevníkov
Leto definitívne skončilo a Tatry zaznamenali aj napriek nepriaznivému počasiu v auguste rekordné počty turistov. Dokonca bol prekonaný rekord z predkoronového roku 2019 o celé 4 %. Poďakovanie patrí hlavne zamestnancom Depo Poprad, ktorí pracovali na zaistení maximálnych kapacít spojov.
Počas tohtoročného leta padli rekordy vo Vysokých Tatrách v počte prepravených cestujúcich. Počas júla a augusta sa prepravilo viac ako 1,11 miliónov cestujúcich vo vlakoch Tatranských elektrických železníc (TEŽ) a taktiež aj na Ozubnicovej železnici (OŽ). A to aj napriek veľmi komplikovanej situácií, ktorá súvisí s modernizáciou časti jednotiek 425 v ŽOS Vrútky.
V prvom letnom mesiaci bolo zaznamenaných viac ako 562-tisíc ľudí, čo je za určitú sledovanú históriu nový rekord v rámci mesiaca. V auguste bolo prepravených 552-tisíc turistov a nadšencov z cestovania. Dokonca sa o 4 % prekonali čísla, ktoré boli v predkoronovom roku 2019. V minulosti bolo zvykom, že práve august bol tým dominantným mesiacov v počte návštevníkov Tatier, avšak tohtoročné chladné počasie spôsobilo, že počet cestujúcich mierne klesol.
Na tomto rekorde pracovali zamestnanci Depo Poprad, vďaka ich pracovnému nasadeniu zabezpečili maximálnu možnú kapacitu vlakov TEŽ a OŽ. A to aj napriek tomu, že je väčší počet elektrických jednotiek série 425 na modernizácií v ŽOS Vrútky. Preto nemožno vypravovať zdvojené súpravy vlakov, ktoré majú byť podľa plánu radené z dvoch jednotiek 425, respektíve aj 495. Vďaka veľkej obetavosti všetkých zamestnancov Depa Poprad môže ZSSK vo veľkej miere dodržiavať všetky plánované radenie vlakov TEŽ. A aspoň z časti uspokojiť dopyt po doprave v Tatrách, ktorá už aj tak nie vždy v súčasnosti postačí. V priebehu desiatich rokov zaznamenal počet cestujúcich v Tatrách v prázdninových mesiacoch 86 % nárast.
Tagy