EU version

Vlakem po Evropě: Nejkrásnější trať Norska, Srbska a Černé Hory

Vlakem po Evropě: Nejkrásnější trať Norska, Srbska a Černé Hory
foto: Shutterstock.com/Vlakem po Evropě: Nejkrásnější trať Norska, Srbska a Černé Hory
28 / 07 / 2023

Evropa je domovem nejúžasnějších scenérií na světe – od ledovců a fjordů po pouště a nekonečné pláně. Vyhlídkové železniční cesty v Evropě, vlakové trasy, které jsou speciálně navrženy tak, aby poukázaly na tyto nezapomenutelné scenérie, tak zajisté patří k nejlepším na celém světě. Dnes se podíváme na dvě železniční cesty, na které jako cestující zajisté nezapomenete.

  1. Oslo – Bergen, Norsko

Oslo a Bergen spojuje přímo pohádková linka Bergen Line. Pokud si tento výlet naplánujete na jaro či podzim, jízda se vám bude před očima měnit jako živý obraz, ukazující všechny čtyři roční období. Modravé květinové louky vyblednou v ledové borové lesy a třpytící se jezera. Výhledy na cestě mezi Oslem a Bergenem zajisté patří mezi ty nejlepší na světě.

Nezáleží na tom, jak pojedete. Výhledy jsou stejně krásné v obou směrech a na obou stranách trati. Vydejte se však na cestu ráno, abyste si během sedmihodinové projížďky užili výhled v průběhu celého dne. Jízdenky jsou cenově dostupné, avšak občerstvení vás vyjde dráž, takže se obecně doporučuje přibalit si vlastní občerstvení.

Shutterstock.com

2.     Z Bělehradu do Baru, Srbsko a Černá Hora

Za příznivého počasí jedenáctihodinová cesta z Bělehradu do Baru je mnohdy označována jako „Balkánský expres“. Během této jízdy ze srbského hlavního města do největšího černohorského přístavu překoná vlak neuvěřitelných 435 mostů. Cestující tak zažijí socialistickou architekturu v Užicích, moderní lyžařská střediska v Kolašinu a rychle se rozvíjející cestovní ruch na jižním pobřeží Černé Hory.

Zdroj informací: Timeout.com

Tagy