EU version

Stávka v Německu v pátek ovlivnila provoz mezistátních vlaků

Stávka v Německu v pátek ovlivnila provoz mezistátních vlaků
foto: České dráhy/Stávka v Německu v pátek ovlivnila provoz mezistátních vlaků
22 / 04 / 2023

V pátek 21. dubna 2023 od 03:00 do 11:00 hod. se v Německu uskutečnila stávka odborových organizací. V tomto čase byly na německé železnici zcela zastaven provoz všech vlaků. Stávka omezila provoz všech mezistátních vlaků mezi ČR a Německem, a to v dálkové i regionální dopravě. Dálkové vlaky šli do poslední stanice na území ČR, regionální vlaky byli zajištěny jen na českém území.

Cestující byli upozorněni, že stávka ovlivní v noci ze čtvrtka na pátek 20. / 21. dubna také noční vlaky EN Canopus  z Prahy do Curychu a zpět. Z tohoto důvodu mimořádně šel vlak EC 458 už ve čtvrtek 20. dubna jen v úseku Praha – Děčín. Vlak EC 459 šel v pátek 21. dubna jen v úseku Děčín – Praha. Tyto vlaky nepovezli přímé vozy Praha – Curych a zpět. 

České dráhy byly připravené v kooperaci s německými partnerskými dopravci obnovit přeshraniční spoje po ukončení stávky, přesto je však potřeba i po obnovení provozu počítat s nepravidelnostmi v dopravě. O konkrétních dopravních opatřeních stále jednáme s partnerskými dopravci v Německu. 

Cestujícím bylo doporučeno, aby v pátek 21. dubna do Německa necestovali.Aktuální informace budeme doplňovat na webové stránky ČD a také do sekce Omezení provozu. Detaily o provozu v Německu najdete na stránkách Deutsche Bahn. 

Vracení jízdenek do / z Německa 

Nad rámec Tarifních a přepravních podmínek v mezinárodní přepravě (TPPM) se provádí vracení jízdních dokladů vydaných na ČD pro datum jízdy 21. dubna 2023 z a do Německa, v rámci Německa a v tranzitu přes Německo beze srážky. Cestující se zakoupenými jízdenkami do 18. dubna pro data jízdy 21. dubna 2023 je mohou využít již od 19. dubna do 25. dubna 2023. To platí pro všechny druhy jízdenek; vázanou jízdenku na vlak je možné použít v kterémkoliv vlaku. 

V případě, že měli cestující zakoupenou místenku, doporučujeme zakoupení nových místenek, po uskutečnění cesty bude cena nepoužité místenky vrácena. 

Cestujícím se za komplikace způsobené stávkou v Německu omlouváme! 

 

Zdroj: Tisková zpráva České dráhy

Tagy