EU version

Polibek v příměstské dopravě, právě k tomu vybízí název vlaku Stadler KISS

Polibek v příměstské dopravě, právě k tomu vybízí název vlaku Stadler KISS
foto: Redakce RAILTARGET/Polibek v příměstské dopravě, právě k tomu vybízí název vlaku Stadler KISS
24 / 08 / 2023

Stadler KISS, což je zkratka pro "Komfortabler Innovativer Spurtstarker S-Bahn Zug" (Pohodlný inovativní vlak pro příměstskou dopravu), je dvoupatrová elektrická vlaková jednotka vyvinutá pro příměstskou a regionální dopravu. Jedná se o modulární koncept, který lze přizpůsobit různým potřebám a provozním podmínkám.

Redakce RAILTARGET

Jedná se o dvoupodlažní vlak s vysokou, škálovatelnou kapacitou míst k sezení. Díky pevné hliníkové karoserii je lehký a energeticky efektivní, zároveň odolává deformacím. Je navržen jako regionální vlak s dvojitými dveřmi, které zajišťují rychlý pohyb cestujících při nástupu a výstupu. Vlak může být konstruován pro jízdu maximální rychlostí 160 km/h. Soupravy mohou mít od 2 do 8 vozů a mohou být vyrobeny ve standardním nebo rozšířeném rozchodu. V závislosti na interiérovém uspořádání je možné přepravit až 1000 cestujících.

Redakce RAILTARGET

Stadler KISS je vybaven pokročilými technologiemi a funkcemi, které zajišťují pohodlí a efektivitu pro cestující i provozovatele. Jeho interiér nabízí moderní a prostorný design s pohodlnými sedadly, dostatkem místa pro zavazadla a vybavením pro zdravotně postižené osoby. Vlak je vybaven klimatizací a moderními informačními systémy, které poskytují cestujícím přesné informace o trase, zastávkách a přípojích.

Redakce RAILTARGET

Co se týče výkonu a rychlosti, Stadler KISS je vybaven silným elektrickým pohonem a pokročilým řídicím systémem, který umožňuje dosáhnout vysokých rychlostí a zajišťuje plynulou a bezpečnou jízdu. Pohonná jednotka vlaku disponuje schopností poskytnout krátkodobě (několik minut) "sprintový" výkon přes 6 000 kilowattů, což mu umožňuje předjíždět ostatní vlaky na krátkých úsecích.

Redakce RAILTARGET

Zdroj informací: Redakce

Tagy