EU version

Na trati Brno – Blansko znovu jezdí vlaky

Na trati Brno – Blansko znovu jezdí vlaky
foto: Železničář - České dráhy/Na trati Brno – Blansko znovu jezdí vlaky
14 / 01 / 2023

Rychlíky a regionální vlaky linky R19 Svitava jezdící mezi Prahou a Brnem se v prosinci po začátku platnosti nového jízdního řádu vrátili na koridorovou trať z Brna do Blanska, která byla kvůli modernizaci rok uzavřená pro veškerou dopravu. Náhradní autobusová doprava díky tomu končí, a jízda je tak o 40 minut rychlejší.

Spoje Svitava v novém jízdním řádu 2023 zvládnou cestu z Pardubic do Brna za pouhou hodinu a 56 minut, opačným směrem to pak trvá 2 hodiny a 4 minuty. Obsluhují k tomu i řadu menších regionálních center jako je Choceň, Ústí nad Orlicí, Svitavy, Letovice a další. Díky tomu se zrychlí cestování mezi jednotlivými regiony.

Kupříkladu cestovní čas vlakem mezi Hradcem Králové a Brnem se zredukuje o celou hodinu. Spoje Svitava přitom jezdí v dvouhodinových intervalech a většinu ze spojů budou obsluhovat jednotky InterPanter.

Mezinárodní spoje do Vídně, Bratislavy či Budapešti budou do poloviny letošního roku jezdit přes Havlíčkův Brod, neboť stále pokračují práce mezi Brandýsem nad Orlicí a Ústím nad Orlicí a na modernizaci pardubického železničního uzlu.

Zdroj: Železničář - České dráhy

Tagy