EU version

Ministr Bartoš o legendární Slovenské Strele: Tady jsem poskakoval jako malej kluk!

Ministr Bartoš o legendární Slovenské Strele: Tady jsem poskakoval jako malej kluk!
foto: Facebook/Ivan Bartoš/Ministr Bartoš o legendární Slovenské Strele: Tady jsem poskakoval jako malej kluk!
27 / 04 / 2022

Ministr pro místní rozvoj ČR Ivan Bartoš zveřejnil na Facebooku několik fotografií z jízdy legendárním vlakem Slovenská strela, který byl obnoven v podobě, v jaké jezdil v roce 1936 na své první trase Praha-Bratislava.

„Legendární vlak "Slovenska strela", krásně obnovený do podoby, jakou měl v roce 1936, když poprvé vyjel trasu Praha-Bratislava. A že to bylo něco! Byl to tehdy nejrychlejší spoj na československých kolejích. Vlastně nejen tehdy, v rychlosti ho pokořilo až po 70 letech Pendolino. Byly vyrobeny pouze dva kusy a dnes je Slovenska strela Národní kulturní památkou“, uvedl na svém profilu na Facebooku Ivan Bartoš.

Je známo, že kapacita vlaku na jednu jízdu je pouze 45 osob a vzhledem k unikátnosti jeho interiéru platí zákaz konzumace jídla a pití. Vzhledem k tomu Bartoš zveřejnil i vtipnou fotografii, na níž drží v ruce knihu a gestikuluje k nápojům na stole, čímž naznačuje, že mu nepatří. „Pár fotek včetně funny pokusu 'alkohol ne, raději knihu'," komentoval tuto fotku vtipně Bartoš.

Společnost Tatra Trucks, která vlak vlastní, zahájila renovaci v srpnu 2018, loni v květnu představila zrekonstruovanou Slovenskou strelu za 118 milionů korun a právě minulý týden se plně obnovený vlak vydal na svou první jízdu.

Tagy