EU version

„Mám hlavu jako pátrací balón," říká po mistrovství vyčerpaný pracovník hlaváku

„Mám hlavu jako pátrací balón,&quote; říká po mistrovství vyčerpaný pracovník hlaváku
foto: PID, public domain /Fanoušci na Staroměstském nám.
03 / 06 / 2024

Jsme mistři světa. Po několika dnech intenzivních oslav se život vrací do normálu a mnohým lidem se ulevilo. Redakci RT se svěřila i jedna zaměstnankyně hlavního nádraží, jak náročné bylo mistrovství.

Čeští hokejisté opět dokázali, že patří mezi elitu světového hokeje. Po napínavém finálovém utkání na mistrovství světa si zajistili zlatou medaily a titul mistrů světa. Finále, které se odehrálo ve strhující atmosféře, sledovaly miliony fanoušků nejen v České republice, ale po celém světě. Bujaré oslavy utichly, ale euforie z vítězství a pocit hrdosti zůstávají v srdcích všech Čechů. Nicméně mnohým lidem se ulevilo.

„No jsem ráda, že jsem v tomhle nemusela nikam cestovat. Stačili mi úplně ti, co se v metru potáceli ráno, když jsem jela z noční. Ač to vítězství hokejistům moc přeji, opravdu ne každý je takový fanoušek, aby se chtěl tohoto účastnit,“ napsala jedna fanynka na Facebooku. Reagovala na vlnu radosti a oslav v průběhu mistrovství. 

Dost vyčerpaně zněla i starší žena z Prahy, která pracuje na hlavním nádraží.  „Jo sice to je hezké ale po 14 dnech mám hlavu jako pátrací balón. Dělám na hlaváku a trochu ohleduplnosti by neškodilo. Hokej, Rammstein, do toho Sparta. Každý má radost, každý má potřebu se chovat jak ... Ne každý je ale na to zvědavý. Jasně finálový večer chápu, ale ...,“ posteskla si. Reagovala tak na bujaré oslavy, vandalismus, hlučnost a davy fanoušků, kteří se nacházeli na pražském hlavním nádraží.

Po finálovém hvizdu se Česká republika ponořila do vlny radosti a oslav. Hlavní města i malé vesnice ožily spontánními oslavami, při kterých se lidé scházeli na náměstích, v barech a na ulicích, aby společně sdíleli radost z historického úspěchu. Hlavní město Praha se stalo centrem těchto oslav, kdy tisíce fanoušků zaplnily Staroměstské náměstí a další ikonická místa.

Čeští hráči předvedli vynikající výkon po celou dobu turnaje. Ve finálovém zápase se střetli s tvrdým soupeřem, ale díky pevnému odhodlání, skvělé týmové spolupráci a taktickým schopnostem trenéra dokázali zvítězit. Zlatý gól Davida Pastrňáka se zapsal do dějin.

Tento úspěch je nejen sportovním triumfem, ale i důkazem toho, jak sport dokáže spojovat lidi a přinášet pozitivní emoce. Čeští hokejisté nám opět ukázali, že srdce a týmový duch mohou překonat jakékoliv překážky.

Zdroj: redakce RT

Tagy