EU version

Kybernetický útok na polskou železnici: Železniční doprava je paralyzována, vyřazené systémy vyrobil Alstom

Kybernetický útok na polskou železnici: Železniční doprava je paralyzována, vyřazené systémy vyrobil Alstom
foto: PKP Intercity /Kybernetický útok na polskou železnici: Železniční doprava je paralyzována, vyřazené systémy vyrobil Alstom
17 / 03 / 2022

Železniční doprava v Polsku je doslova paralyzována a není vyloučeno, že za vším stojí hackerský útok. Dnes, před 4 hodinou ranní došlo v Polsku k poruchám řídících zařízení v 19 lokálních dispečerských centrech, která jsou zodpovědná za řízení železniční dopravy na polské železniční síti. Informoval o tom provozovatel železniční infrastruktury v Polsku PKP Polskie Linie Kolejowe.

Porucha zasáhla celkem 820 km železničních tratí v Polsku. Kvůli tomu dochází ke změnám v jízdních řádech vlaků, vlaky nabírají zpoždění, mnoho vlaků je zrušeno. Na mnoha místech se zavádí náhradní autobusová doprava. Zástupci polských železnic dnes doporučují cestujícím, aby zvážili možnost vzdát se cestování. Cestující, kteří si zakoupili jízdenku, mohou požádat o vrácení peněz.

Na speciálně svolané konferenci zástupci PKP PLK přiznali, že všechny systémy, které selhaly, pocházely od výrobce Alstom.

Tagy

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace