EU version

Vydejte se historickým motoráčkem na výlet do Mariánské Týnice

Vydejte se historickým motoráčkem na výlet do Mariánské Týnice
foto: František Kaplan/Vydejte se historickým motoráčkem na výlet do Mariánské Týnice
03 / 07 / 2023

Svezte se s námi na nostalgický výlet k barokní perle západních Čech. V úterý 11. a 25. července a také 8. a 22. srpna vás dovezeme historickým motorovým vozem z Lužné u Rakovníka do Kralovic a pak ČD Busem k Mariánské Týnici. Navíc po předložení jízdenky ze zvláštního vlaku získáte slevu 20 % na vstup do areálu bývalého probošství.

Zpestřete si prázdniny výletem do Mariánské Týnice. Zajeďte si vlakem do Lužné u Rakovníka a po prohlídce expozice našeho největšího železničního muzea se můžete svézt historickým motorovým vozem (M131.105 nebo M240.100) do Kralovic.

V Kralovicích přestoupíte do autobusu (ČD Bus), který vás doveze do Mariánské Týnice. A stejně tak i zpět. A kdy? Tyto prázdninové výlety se konají 11., 25. července, 8. a 22. srpna. Historický motoráček odjíždí z Lužné u Rakovníka vždy v 11:55 hod.

Historickým motoráčkem na výlet do Mariánské Týnice/Radovan Smokon

Zpáteční jízdenka (globální cena), která platí pro zvláštní vlak i autobus, stojí 300 Kč, pro děti od 6 do 15 let 200 Kč. Děti do 6 let cestují zdarma bez nároku na místo k sezení. Neplatí žádné jiné slevy ani jízdní výhody. 

Jízdenky koupíte v pokladnách a v e-shopu ČD (zde). 

Historickým motoráčkem na výlet do Mariánské Týnice/České dráhy

Všichni cestující ze zvláštního historického vlaku dostanou po předložení jízdenky z tohoto vlaku slevu na vstup do Mariánské Týnice ve výši 20 %.

Někdejší poutní místo patří ke klenotům barokní architektury západních Čech. V letech 2017 až 2021 došlo k dostavbě východního ambitu a završení více než stoleté obnovy tohoto poutního místa.

Historickým motoráčkem na výlet do Mariánské Týnice/Radovan Smokon

V budově probošství jsou k vidění stálé muzejní expozice a v době výletů si můžete v Mariánské Týnici prohlédnout také zajímavou výstavu Pivo na severním Plzeňsku.

Zdroj: České dráhy

Tagy