EU version

Fotoreportáž: Luxusní ComfortJety lákají na kvalitní signál, moderní vybavení i bistro vůz

Fotoreportáž: Luxusní ComfortJety lákají na kvalitní signál, moderní vybavení i bistro vůz
foto: Public Domain /ČD
15 / 04 / 2024

Soupravy ComfortJet jsou vybavené nejmodernějšími prvky na současném evropském železničním trhu a nabízejí cestujícím nejvyšší komfort pro jejich cesty bez ohledu na to, jestli jedou za prací nebo za zábavou. Podívejte se na fotky.

Jízdu vlakem si vyzkoušel i samotný ministr dopravy. Podle něj byl zážitek velmi příjemný. "Je to opravdu vlak budoucnosti. I z hlediska možností pro cestující si odpočinout, polohovat sedačky jak v první, tak ve druhé třídě, připojit si telefon. Navíc jedna z technologických novinek je i okno, které je schopno propustit víc signálu, než jak jsme na to byli zvyklí u modernějších souprav," uvedl Kupka pro  RT. Redakce RT / Public Domain

Podle generálního ředitele ČD přednosti nejmodernějšího vlaku jsou následující. "My věříme, že je to hlavně vysoká rychlost. Je to tlakotěsnost soupravy. To znamená vlak je velmi tichý, a to i v případě, že cestující prochází mezi oddíly. Je to také standardní bistro vůz, který bude nabízet širokou paletu tak, jak jsou cestující zvyklí. Je tam jedna rarita, a to je nová technologie oken, která jsou propustná mobilního signálu. To znamená, že už cestující nebudou narážet na problém například se svým telefonem.  Byla místa s horším signálem, bez signálu. Věřím, že technologie propustných oken by to mohla vyřešit," uvedl v rozhovoro pro RT Michal Krapinec. 

Redakce RT / Public Domain

Redakce RT / Public Domain

Redakce RT / Public Domain

ZRedakce RT / Public Domain

Tagy