EU version

FLIRT Stadler míří do vozového parku dopravce Koleje Mazowieckie

FLIRT Stadler míří do vozového parku dopravce Koleje Mazowieckie
foto: Stadler/tiskové materiály/FLIRT Stadler míří do vozového parku dopravce Koleje Mazowieckie
04 / 04 / 2022

V posledním březnovém týdnu převzal regionální polský dopravce Koleje Mazowieckie (KM) 29. moderní jednotku EZT ER160 vyrobenou v závodě Stadler Polska v Siedlcích.

Toto vozidlo bylo získáno v rámci smlouvy uzavřené v září 2020, na zaklade které má byt vyrobeno celkem 12 jednotek. 10 vozidel již bylo dodáno. Vlaky jsou určeny pro spoje na regionálních trasách Mazovska. Hodnota této zakázky je téměř 400 milionů PLN brutto, z čehož spolufinancování EU činilo přibližně 120 milionů PLN.

‘"Včasné dodání objednávek pro naše zákazníky je pro společnost Stadler nejvyšší prioritou. Stále se potýkáme s velkými obtížemi v dodavatelských řetězcích, které se v současné geopolitické situaci ještě umocňují. Ty narušují výrobní harmonogramy, ale mají také negativní dopad na náklady. To je obrovská výzva pro výrobce nejen v našem odvětví. Jsme rádi, že i přes potíže předáváme Mazovským železnicím další vozidlo včas. Je to výsledek dobré spolupráce a odhodlání obou stran," říká Tomasz Prejs, generální ředitel společnosti Stadler Polska.

Díky moderním vlakům si cestující stále častěji vybírají železnici jako každodenní dopravní prostředek do práce, do školy nebo na univerzitu. Oceňují nejen komfort cestování a vysokou kvalitu služeb, ale především bezpečnost. "Zelená železnice je také ekologicky šetrný prostředek veřejné dopravy, což je důležitá a nesporná výhoda, zejména pro mladou generaci. Rád bych vás také ujistil, že navzdory obtížné současné situaci probíhá realizace smlouvy hladce. Je to zásluha všech zaměstnanců KM a Stadler Polska, za což bych jim rád vyjádřil upřímné poděkování," podekoval Czesław Sulima, člen představenstva, provozní ředitel společnosti Koleje Mazowieckie.

Tagy